Türkiye’nin en ünlü ‘blogger’ı TechnoLogic’te

İngilizce ‘Web günlüğü’ anlamına gelen ‘Web Log’dan türetilmiş olan blog kavramı, yeni bir iletişim mecrası olarak önemini giderek artırıyor. Dünyada çok popüler olan bloglar, Türkiye’de yeni yeni fark edilmeye başlandı.

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’e bu hafta, Türkiye’nin en ünlü ‘blogger’ı Volkan Yılmaz konuk oluyor. Volkan Yılmaz programda, Türkiye blog camiasında neler olup bittiğini ve blogger oluş macerasını anlatıyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, mobil cihazlarda veri alışverişini hızlandırmak için yeni teknolojiler geliştirilmesi, en tehlikeli 100 zararlı yazılımın yarısından fazlasının internet kaynaklı oluşu ve AMD’nin 45 nanometrelik Phenom II işlemcisinin yeni rekoru var.

Haftanın sitelerinde ise TTNET’in yeni hizmeti TTNET OYUN ve kurumsal teknoloji haberlerini takip edebileceğiniz BT Dünyası tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde ünlü savaş oyunu Warhammer serisinin yeni oyunu Dawn of War’la ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise Teknosa Carousel Mağazası’ndan çok fonksiyonlu üç yeni nesil yazıcı hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ GÜNÜ 15.25’TE TVNET’TE!

3 Comments

 • Gül ResnikNo Gravatar

  Bu arkadaş, wolkanca.com’un sahibi mi? Eğer o ise nasıl en iyi seçiliyor hala anlam veremiyorum. Hakaret gibi olmasın ama bence çok kötü bir blog.

  Bu arada Melih Bey hosting siteniz neresi? Blogspot mu bu da?

 • VolkanNo Gravatar

  gül hanım selam,
  ben bu arkadaş diye yazdığınız arkadaşım.
  rica etsem blogumun kötü olan kısmını bize gösterir misiniz?
  ayrıca en iyi değil en ünlü diye yazılmış bu yazının başlığı. en iyi veya en bilmem neyi başkaları size veya yaptığınız bir iş için yazarsa ve diğer başka insanlar da buna sizin gibi yorumlarsa bu süper bir şeydir :) merak ettiğim blogum için yazdığınız görece bir kavram olan “kötü” nün sizin nezdinizdeki karşılığı.
  selamlar.

 • Gül ResnikNo Gravatar

  Merhaba,

  Volkan Bey öncelikle bu gibi bir tabir yanlış anlama mahal verdiği için özür dilerim.

  Ben wolkanca.com’un daha önce en iyi ( herhangi bir en iyi ) seçildiğini hatırlıyorum. Yani spor blogları arasında Aceto’nun ( Bülent Timurlenk ) seçildiği gibi wolkanca.com’un da seçenekler arasında en iyiler arasındaydı. Doğal olarak “balance” ibareli başlıkla ilgili kısma ithafen yazmadığımı belirteyim.
  Kötü kavramı da sizin de belirttiğiniz gibi göreceli bir kavram. Ama genel olarak tasarımınızdan veya işleyisinizden bahsetmediğimizi bilmenizi isterim. Sanırım konseptinize kötü desem anlatmış olabileceğim.

  Bir de eğer cevap verecek olursanız Gül Hanım yerine Gül Bey ibaresini kullanırsanız sevinirim :)

  saygılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir