Shadow

Turkcell’den iPad’e özel interaktif dergi platformu: Turkcell Dergilik

Turkcell, iPad kullanıcıları için Dergilik adlı bir interaktif dergi uygulaması geliştirdi. Deneme süresince dergilere erişimin ücretsiz olduğu Dergilik uygulaması şimdilik tüm operatörlerin abonelerine açık.

Umarım operatör bazında bir kısıtlama gerçekleşmez ve sadece kendi operatörlerinde mobil uygulama geliştirme gibi bir hataya Turkcell yine düşmez.

Dergilik uygulamasına baktığımızda şimdilik, Tempo, Digital Age, CHIP, Decor gibi dergilerin ücretsiz olarak indirilebildiği ve internet bağlantısına gerek duyulmaksızın okunabildiğini görüyoruz.

Dergilikte iPad’in getirdiği ekstra deneyimler de kullanılmış. Dergileri iPad versiyonlarından okuyanlar için daha fazla fotoğraf ve videolar, 3 boyutlu fotoğraflar, ekrana dokunarak içinde 360 derece gezilebilen fotoğraflar, hareket eden sayfaları gibi özellikler sunuluyor.

Bu yazıyı yazmadan önce Dergilik’i indirdim. Günlük gazeteleri Press Reader’dan her gün okuyan biri olarak, Press Reader’da alıştığım yazı netliği ve yaklaştırma seçeneğini Dergilik’te maalesef bulamadım. Şu an deneme sürümü olduğu için net bir şey söylemek için erken ancak, nihai sürümde de yazı netliği ve yaklaştırma konusunda yeterince okura imkan sunulmaması önemli bir dezavantaj olacaktır.

Eğer iPad’iniz varsa, Turkcell Dergilik uygulamasını denemek isterseniz, App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  TTNET, Youtube'a rakip oluyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir