Shadow

Turkcell’den ‘Cep-T Cüzdan’

Turkcell’in Cep-T Cüzdan servisi ile NFC (Yakın Saha İletişimi) özelliğine sahip cep telefonları, kredi kartı, sinema bileti veya kimlik kartı olarak kullanılabilecek.

Turkcell’in yazılı açıklamasına göre, Cep-T Cüzdan platformuna dahil olan ilk servis sağlayıcı Yapı Kredi oldu. Servis, Yapı Kredi’nin PayMobile servisi aracılığıyla MasterCard logolu kredi kartı sahiplerinin, temassız işlem kabul eden tüm iş yerlerinde, tek seferde 35 liraya kadar olan ödemelerini cep telefonuyla, ‘şifresiz’ ve ‘imzasız’ olarak yapmasını sağlıyor.

35 lira üzeri ödemelerde, müşterinin belirlediği kart şifresi girilerek işlem gerçekleştirilebiliyor. MasterCard PayPass temassız ödeme altyapısı ile çalışan Cep-T Cüzdan ile yurtiçinde 40 bin, yurtdışında 300 bine yakın noktada temassız işlem yapılabiliyor.

Servise, Turkcell İletişim Merkezleri’nden başvurulabiliyor. Servisi kullanmak için, Turkcell SIMPlus 256 SIM kart ve Samsung Star gibi NFC özellikli cep telefonu veya cep telefonunu NFC özellikli hale getiren Turkcell Cep-T Cüzdan anteni gerekiyor. Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması, Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirilebiliyor.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, sürecin devamında müşterilerin, etkinlik biletini posterdeki etiketi cep telefonuna okutarak satın alabileceğini, konsere, maça, sinemaya sadece cep telefonu taşıyarak girebileceğini, toplu ulaşım araçlarında cep telefonu ile ücret ödeyebileceğini, giriş-çıkış için izin gerektiren yerlerde veya turnike geçişlerinde cep telefonunun kimlik olarak kullanılabileceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir