Turkcell’den abonelerine ‘çok güzel hareket’

Turkcell, tüm müşterilerinin telefon rehberi, SMS, fotoğraf, video, takvim ve benzeri bilgilerini ‘Telefon Yedekleme Servisi’ ile ücretsiz olarak güvence altına alıyor. Böylece telefonunu kaybeden ya da değiştiren Turkcell’liler, bilgilerini kaybetmemenin konforunu yaşıyor.

Türkiye’de ilk kez Turkcell tarafından sunulan Turkcell Telefon Yedekleme Servisi ile Turkcell’liler, telefon rehberini, SMS’lerini, resimlerini, videolarını, takvim ve notlarını güvenle yedekleyebilir, yeni aldıkları telefona bu bilgileri kolaylıkla yükleyebilir, yedekledikleri kayıtlara, telefonyedekleme.turkcell.com.tr’den ulaşabilirler.

Kişiye özel olan ve bir başkası tarafından erişilemeyen Turkcell Telefon yedekleme sistemi; 10.000 telefon numarası, 20 MB’lık fotoğraf ve video, SMS, takvim ve görevler için ise sınırsız saklama kapasitesine sahip.

Turkcell Telefon Yedekleme Servisi’nden yararlanmak için ‘Yedek’ yazıp 2222’ye mesaj göndermek yeterli oluyor. Telefonları bu servisi destekleyenler, gelen linki tıklayarak uygulamayı indirebiliyorlar. Kurulum bittiğinde, tüm bilgileri yedeklemek için ‘Yedekle’ seçeneğini; önceden yedeklenen bilgileri yeni telefona aktarmak için ise ‘Geri Yükle’ seçeneğini işaretlemek, işlemin tamamlanması için yeterli.

Türkiye’de sadece Turkcell müşterilerine sunulan ve ücretsiz olan bu servis, 150 farklı model telefonda kullanılabiliyor. Yedekleme servisine uyumlu telefonu olmayanlara ise Turkcell, Turkcell TelefonRehberim’in web sayfasına kayıt girerek, listelerini saklama hizmeti sunuyor.

Turkcell müşterileri web sitesine, telefonyedekleme.turkcell.com.tr adresinden Süper Şifre’lerini girerek ulaşabilir. SüperŞifre’sini henüz almayan ya da unutan müşteriler ‘sifre’ yazarak 2222’ye kısa mesaj göndererek, şifrelerini ücretsiz alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir