Shadow

Turkcell yine mahkeme koridorlarında

Turkcell’in, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bazı kararları hakkında Danıştay nezdinde iki dava açtığı bildirildi.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, 26 Mayıs 2009 tarihli özel durum açıklaması ile BTK’nın belirlediği yeni Çağrı Sonlandırma Ücret Tarifesi ve perakende fiyatları hakkındaki bazı kararlarla ilgili olarak, şirketin haklarını korumak üzere hukuki yollara başvurmanın değerlendirildiğinin açıklandığı hatırlatıldı.

Şirketin Danıştay nezdinde iki adet dava açtığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Davalardan biri, BTK’nın 1 Mayıs 2009 tarihinden geçerli olmak üzere şirketimiz tarafından uygulanacak yeni Çağrı Sonlandırma ücret tarifelerinin onaylanmasına ilişkin 25 Mart 2009 tarihli kararının iptali talebi ile ilgilidir.

İkinci dava ise, BTK’nın şirketimizin her bir abonelik paketinde kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan dakika başına ortalama şebeke içi tarifelerinin, diğer işletmecilere uyguladığımız dakika başına ağırlıklı ortalama çağrı sonlandırma ücretinin altında olmamasının sağlanmasına ilişkin 25 Mart 2009 tarihli kararının iptali talebi ile ilgilidir.

Açmış olduğumuz bu davalar, dava konusu kararların dayanağı yasa hükümlerinin Anayasa’ya aykırı olduğu iddiasıyla Anayasa Mahkemesi’ne müracaat edilmesi talebini de içermektedir.”

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  İşte Vodafone'un iPhone 3GS fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir