Shadow

Turkcell, TVPlus’la televizyon platformlarına rakip oldu

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “İnternet teknolojilerinin gelişmesi ve 3G’nin çıkışıyla televizyon izleme alışkanlıkları değişti. Biz Turkcell TVPlus’la kişisel televizyonu duyuruyoruz, ‘senin yayının’ diyoruz ve yeni bir dönem başlatıyoruz.” dedi.

Turkcell, TVPlus’la televizyon platformlarına rakip oldu. TTNET’in Tivibi Sosyal, Digiturk’ün Digiturk IQ, ve D-Smart’ın interaktif televizyonuna karşı ciddi bir rakip olması beklenen Turkcell TVPlus’ın tanıtımı için şirketin İstanbul Tepebaşı’ndaki merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, internet teknolojilerinin gelişmesi ve 3G’nin çıkışıyla televizyon izleme alışkanlıklarının değiştiğini belirterek, “Turkcell Mobil TV kullanıcı sayısı 100 bine, kişi başı kullanım da yıllık 1520 dakikaya ulaştı. Akıllı cihazlar, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarların, sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla, arkadaşlarımızla izlediklerimizi de Facebook ve Twitter’da paylaşmak mümkün oluyor. Eski televizyondan bambaşka bir kullanıcı deneyimine geçiyoruz.” dedi.

‘SENİN’ TELEVİZYONUN

Televizyon yayınlarının artık yayın akışına bağlı kalmaksızın, izleyicinin istediği zaman, istediği programı izleyebileceği formata kaydığını belirten Ciliv, “Kişiselleşmeyle, kişinin ihtiyacına ve hobilerine göre bir televizyon akışı mümkün oluyor. Artık bir televizyon yayın akışına mahkum değilsiniz. Kullanıcıların her yerde her zaman istediği içeriği izleyebilmesi mümkün hale geldi. Şimdi dört ekrandan bahsediyoruz. Akıllı telefon, tablet bilgisayar, kişisel bilgisayarlar ve televizyonlar olmak üzere bu dört ekrandan yayınlara erişmek mümkün oluyor.  Biz Turkcell TVPlus’la kişisel televizyonu duyuruyoruz, ‘senin’ yayının diyoruz ve yeni bir dönem başlatıyoruz. Turkcell altyapısının gücüyle televizyon yayınlarını daha yüksek kalitede izlemek mümkün olacak.” şeklinde konuştu.

2 TL’YE FİLM KİRALANACAK

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar ise, “Turkcell TVPLus’la 35 milyon Turkcell abonesine kişisel televizyon deneyimini aktarıyor olacağız. DVD ile aynı dönemde vizyon filmlerini kullanıcılara 2 TL’ye sunacağız. 40’tan fazla kanal TVPlus’ta izlenebilecek. Dizilerin kaçırdığı bölümlerini kullanıcılar istedikleri zaman izleyebilecek. Canlı yayınları durdurup tekrar oynatabilecek, ortadan yakaladığı bir programı en başa sarabilecek. Bir ekranda bıraktığınız yayını, diğer ekrandan izlemeye devam edebileceksiniz. TVPlus’ta 42 ulusal kanal izlenebilecek.” şeklinde konuştu.

TV’DE ‘İZLE PAYLAŞ’ DÖNEMİ

Televiyon yayınlarını izlerken artık sosyal ağlarda da bu yayınlarla ilgili paylaşım yapmanın yeni nesillerde alışkanlık olarak yerleştiğini belirten Bayrakdar, “Turkcell TVPlus’ta izlediğiniz bir yayını sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. En çok neyin izlendiğini anlık olarak görebiliyorsunuz. Canlı olarak twitter akışını takip edebiliyorsunuz. Lig TV’deki maçların canlı yayınlarını 3G ile tablet bilgisayarlardan izleyebileceksiniz.  TVPlus, şu anda kişisel bilgisayar, tablet bilgisayar ve akıllı telefon olmak üzere 3 ekranda da izlenebiliyor. TVPlus yayın paketlerini, Başlangıç Paketi, Standart Paket, Sinema Paketi, Lig TV Paketi olarak satın almak mümkün. Şimdilik başlangıç paketi ücretsiz olarak veriliyor.” dedi.

İlginizi çekebilir:  Turkcell'den 3G ile saniyede 28 Megabit sözü

SADECE TURKCELL VE SUPERONLINE’DA

Sadece Turkcell ve Superonline abonelerine açık. Yaz aylarında tüm operatörlerin kullanıcılarına sunulmuş olacak. İnternetteki izinsiz dizi yayını yapan sitelerin bu hizmet açısından bir dezavantaj oluşturup oluşturmadığı sorusu üzerine Bayrakdar, “Müzik de bu süreçten geçti. Ancak biz müziklerin telif haklarını ellerinde bulunduran şirketlerle birlikte çalışarak bunu aştık ve lisanslı müzik sunduk. Burada da benzer bir süreç yaşanacağını düşünüyorum.” dedi.

Süper final maçları 14.90 TL’ye cepte

Turkcell TVPlus futbol tutkunlarını da unutmadı. Turkcell’liler sadece cep ve tabletlerden izlenebilen LigTV paketi sayesinde Süper Final heyecanına Turkcell 3G kalitesiyle ayda 14.90 TL’ye ortak olabiliyor, üstelik data fiyatı da pakete dahil. Turkcell ve Turkcell Superonline müşterileri, televizyondan çok daha fazlasını sunan Turkcell TVPlus’ın Başlangıç Paketini 1 Haziran’a kadar ücretsiz kullanabilecek. Turkcell, gnctrkcll’liler, Platin ve Gold müşterilerini de unutmadı. gnctrkcll’liler herhangi bir paket aldıklarında her hafta bir filmi ücretsiz izleyebiliyor. Turkcell Platinum ve Gold müşterileri de Standart veya üstü paketlerden birine üye olmaları durumunda her hafta bir filmi ücretsiz izleyebiliyor.

Turkcell TVPlus paketlerinde neler var?

Başlangıç Paketi:  Webde 42 kanal, cepte TRT1, dizi tekrarları, pakete özel ücretsiz filmler. Başlangıç Paketi Turkcell ve Turkcell Superonline abonelerine mayıs sonuna kadar ücretsiz.

Standard Paket: 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış ücretsiz filmler. Ayda 5,90 TL, günlük 1 TL. Cepten, tabletten, bilgisayardan izlenebiliyor.

Sinema Paketi: 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış yüzlerce film. Ayda 9,90 TL. Cepten, tabletten, bilgisaylardan izlenebiliyor.

Lig TV Paketi: 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış ücretsiz filmler ve LigTV kanalları. Ayda 14,90 TL, günlük satın alma ücreti ise 5,90 TL. LigTV yayınları ve Süper Final maçları cep telefonları ve tabletlerden izlenebiliyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir