Turkcell Teknoloji’den patent rekoru

Kodlama

Turkcell’in Ar-Ge ve inovasyon misyonunu yüklenmiş olan şirketi Turkcell Teknoloji’nin ulusal ve uluslararası patent başvurusu sayısı 74’e çıktı. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Turkcell Teknoloji’nin gerçekleştirdiği ulusal başvuruların 56’yı, uluslararası başvuruların ise 18’i bulduğu ifade edildi.

Türk Patent Enstitüsü’nün (TPE) yayınladığı son rapora göre, ilgili alanda Türkiye’de yapılan tüm patent başvurularının yüzde 53’ü Turkcell Teknoloji’ye ait.

Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı, “Sektörümüzde patent başvurularımızla lider durumdayız ve rakiplerimizle aramızdaki fark her geçen gün daha da açılıyor. Dünyada teknoloji yol haritaları çizilirken biz de karar vericiler arasında yerimizi alıyoruz. 2011 stratejilerimizin odağında her zaman olduğu gibi inovasyon var ve yaptığımız patent başvuruları geleceğe dair planlarımıza ışık tutuyor” diyor.

One Comment

  • emine artarNo Gravatar

    Turcell gerçekten arge yatırımına önem veren ve TPE de yaptığı patent başvurularıyla öne çıkan bir kurum http://www.eltutan.com sitesinde de patent hakları ve Turcell hakkında çıkan haberleri inceleyebilirsiniz. Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir