Shadow

Turkcell markalı telefonlar yarım milyon satışla rekor kırdı

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilen ve Turkcell markasıyla satışa sunulan T serisi cihazların bugüne kadar 500 bin kişiye ulaştığını açıkladı. Bu ürünleri alanların yüzde 90’ını ilk kez akıllı telefon sahibi olanlar oluşturduğunu belirten Sayın, T serisi akıllı telefonların Türkiye için bir devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, Turkcell’in kendi markasıyla piyasaya sunduğu T serisi akıllı telefonların 500 bin satarak geniş kitleleri akıllı telefonla tanıştırdığını ve bu anlamda Türkiye için bir devrim niteliğinde olduğunu söyledi. Turkcell’in yeni akıllı telefonu MaxiPLUS5’in tanıtılması için Antalya’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Sayın, “Biz akıllı telefon üreticilerle rekabet etmek için değil, akıllı telefon almaya sıcak bakan ancak buna gücü yetmeyen kitleyi hedefledik. T10, T11, T20 ve Turkcell MaxiPLUS5’tan oluşan T serisi cihazlar bugüne kadar 500 bin kişiye ulaştı. Bu kişilerin yüzde 90’ını ilk defa akıllı telefon satın alanlar oluşturdu. T serisi telefonlarla ayda, 750 bin şarkı indiriliyor, 167 bin video izleniyor. Turkcell’in uygulama mağazası T-Market’i 300 bin kişi ziyaret ediyor. Şimdi Turkcell MaxiPLUS5 ile yepyeni bir sayfa daha açıyoruz. Maksimum özellliği, minunum fiyata sunan Turkcell MaxiPLUS5 ile herkesi akıllı telefona terfi etmeye davet ediyoruz. Yıllık 10 milyon TL’nin üstünde AR-GE harcaması yapıyoruz.” dedi.

EN YENİ ANDROİD’LE GELİYOR

Turkcell’in T serisin telefonlarının yeni üyesi MaxiPLUS5, yeni Android işletim sistemi (4.0 – Türkçe) ile kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor, 3,5 inçlik hassas dokunmatik ekran ve LCD IPS teknolojisi sayesinde daha parlak ve net ekran görüntüsü sağlıyor. ZTE işbirliğiyle geliştirilen Turkcell MaxiPLUS5,  800MHz’lik Qualcomm işlemcisiyle telefondaki tüm uygulamaların ve özelliklerin hızlı ve kolay kullanımını sağlıyor. Turkcell MaxiPLUS5’ın 1400 miliamperlik bataryası, 3G’de yaklaşık 200 saate varan bekleme ve yaklaşık 240 dakikaya varan konuşma olanağı sağlıyor. 5 megapiksel otomatik odaklanmalı kamerası çok daha iyi bir fotoğraf ve video deneyimi sunan Turkcell MaxiPLUS5, dahili 4 GB ve cihazla birlikte verelen 4 GB hafıza kartı toplam 8 GB’lık depolama alanı ve dahili NFC özelliğiyle geliyor.

MAXIPLUS5’İN FİYATI 549 TL

Turkcell aboneleri Maxi Plus5’e, 3 ay 250 MB internet, 1 yıl Turkcell TV Standart Paket hediyesiyle birlikte tarifelerine 24 ay boyunca aylık ek 5 TL’den sahip olabilecek. Dileyenler Turkcell MaxiPLUS5’e 549 TL peşin fiyatıyla da sahip olabilecek. Turkcell ayrıca, profesyoneller için yakında Maxi Pro5 adlı yeni bir akıllı telefonu çıkaracağını duyurdu. Kurumsal hat sahipleri de 24 ay boyunca tarifesine ek ayda 5 ila 13 TL arasında fiyatlarla Turkcell MaxiPLUS5’e terfi edebilecek. Dileyenler Turkcell MaxiPLUS5’e 549 TL peşin fiyatıyla da sahip olabilecek. Hazır Kart’lılar Turkcell MaxiPLUS5’i, ayda sadece 24 TL’ye 24 ay taksitle satın alabilecek. Ürünü alanlara 1 yıl boyunca, her ay 250 MB internet, sınırsız Facebook ve Turkcell TV Standart paketleri verilecek.

MAGNETLE ANINDA SİPARİŞ

Turkcell Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Anıl Gül ise, Yakın Alan İletişimi (NFC) teknolojisijyle hayata geçirdikleri mobil finans uygulamaları hakkında bilgi verdi. T serisi cep telefonlarını, akıllı magnetlere yaklaştırarak sipariş verilebildiğini ifade eden Gül, ilk etapta Aygaz, Burger King, Migros Sanal Market ve Pürsu ile anlaşma yaptıklarını söyledi. Turkcell MaxiPLUS5’in en heyecan verici özelliklerinden biri NFC Magnet. Turkcell MaxiPLUS5 alanlar cihaz kutularından çıkacak özel üretilmiş buzdolabı magnetlerini cep telefonlarına okutarak özel olarak tasarlanmış bir mobil sipariş uygulamasını açacaklar.

MOBİL ASİSTAN CEVAPLIYOR

Turkcell T serisi telefonlar ayrıca Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilen Sanal Asistan ile sesli yöneltilen sorulara sesli olarak cevap verecek. Fatura tutarı, hava durumu gibi sorulara sesli komutlarla cevap alınabiliyor. Halen 12 komuta cevap verebilen sanal asistan, yakında 40 soruya cevap verebillir hale gelecek. İlk defa Turkcell MaxiPLUS5 sunulan Mobil Asistan fatura bilgileri, kalan bakiye, hava durumu ve en yakın eczane gibi gibi sorulara cevap veriyor. Kullanıcısını sesinden tanıyan Sanal Asistan, sahibinin sorduğu sorularla kendisini geliştiriyor.

50 BİN RADYO CEPTE

T serisinin son yıldızı Turkcell MaxiPLUS5 multimedya özellikleriyle de dikkat çekiyor. Maxi PLUS5’te, 50 bin radyo istasyonunun olduğu TuneIn, Turkcell Video Bul, Turkcell TV, Turkcell Müzik gibi uygulamalar yer alıyor. Turkcell MaxiPLUS5 sahip olanlar 1 yıl ücretsiz sunulan Turkcell TV ile 42’den fazla TV kanalını cepten izleyebiliyor, filmlere ve kaçırdığı dizilere istediği an ulaşabiliyor. Cihazı çok daha eğlenceli hale getiren bir özellik de Tunein radyo. Bu uygulama sayesinde tüm dünyada 50 binden fazla radyoyu cızırtısız olarak dinlemek mümkün. Ayrıca Turkcell Müzik ile 3 milyondan fazla şarkı, Turkcell Video ile en popüler videolar cepte.

MEŞGULSEN TERS ÇEVİR

İlk defa Turkcell MaxiPLUS5 ile gelen Akıllı Cevap uygulaması da telefon kullanım alışkanlıklarını değiştirecek. Akıllı Cevap ile telefonu ters çevirerek sessize alabilir ve arayan kişiye önceden belirlediğiniz mesajı iletebilir, tekrar düz çevirdiğinizde ayarlarınıza eski haline çevirebilir ve size gelen aramayı herhangi bir tuşa basmadan sadece kulağınıza götürerek açabilirsiniz.

1 Comment

  • Burçak ÇubukçuNo Gravatar

    T10’lar berbat cihazlar olmasına, alanların büyük bölümünün şikayet etmesine rağmen yok satan cihazlardı. Buna hep hayret etmişimdir.

    Yeni ICS’li telefon güzel ama fiyatı çok yüksek. 200-300 TL aralığında satılması gereken bir cihaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir