Turkcell, indiriyo-kaldırıyo!!!

Abonelerinin başka operatörlere geçme endişesiyle, numara taşınabilirliğini önce Rekabet Kurumu’na götüren, ardından da konunun Danıştay’a gitmesine ve 2 yıl gecikmesine neden olan Turkcell’in Genel Müdürü Süreyya Ciliv, geçtiğimiz aylarda ekonomi muhabirlerinin davetli olduğu bir basın toplantısında, “Numara taşımayı bir dakika bile geciktirmedik” diyebilmiş, kimseden “Pardon, bu konunun Danıştay’lık olmasının nedeni siz değil misiniz?” cevabı çıkmamıştı.

Turkcell dün yine bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu toplantıda Ciliv’den yeni inciler dökülmüş. Televizyon ekranlarında, numara taşıyan selocanların bıktırırcasına karşımıza çıktığı bir dönemde, Ciliv, numara taşımanın o kadar da önemli olmadığını, numara taşıma uygulamasına geçileceği günün en önemli olayının Fenerbahçe-Galatasaray derbisi olduğunu ileri sürmüş. “Peki madem numara taşınabilirliği önemli değil, niye selocanlar televizyon reklamlarında numaraları indiriyo-kaldırıyo?” diyen de çıkmamış!

Kafa karıştıran kampanyalarla tüketiciyi ‘ucuz konuşuyorum’ illüzyonuna maruz bırakan ve cebindeki parayı ustalıkla alan GSM pazarının tekeli Turkcell’in Genel Müdürü Süreyya Ciliv, hiç de inandırıcı ve samimi değil. Ciliv’in bu tavrında sanıyorum, konuyu önemsiz göstererek, abone kaybı yaşayabilecekleri yönündeki korkularını gizlemek yatıyor!

4 Comments

 • hasanNo Gravatar

  güzel tespitler. turkcellin patronu bence içten içe yusuf yusuf durumlari yasiyor ama belli etmiyor. yillardir kullandigim turkcell hattimi başka bir oparatore gecircem. sanirim vodefone olacak bu. süreyya beye selamlar bir abonesi gitti bile…

 • Sumer EskiciogluNo Gravatar

  Bu ve daha neler neler var ben en son yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. IPHONE 3G kampanyasında Türkcell Elemanları sözleşme yapıyorlar. Sözleşmenin En altında söyle bir ibare var. 3 GB Sınırsız Internet evet yanlış duymadınız. 3 GB Sınırsız Internet gelen personele sordum bu ne demek diye cavap veremedi. Bunun üzerine Türkcell’i aradım onlardan açıklayamadı. Bunun üzerine dedimki bana bu cümleyi açıklayabilirseniz ben meslegimi bırakacağım dedim. Sadece Müşteri Temsilcisi bana Satış Politikası diyince tepem iyice attı. Çok ihtiyaçları var galiba. IPHONE alırken Lütfen sözleşmeyi çok dikkatli okuyunuz verdikleri pakette Sınırsız Internet yok 3 GB kotalı Sınırlı Internet var. Milletimizi Enayi yerine koyuyorlar ben buna kızıyorum.

  Saygılarımla

 • Vehbi ÖztürkNo Gravatar

  Numara tanışabilirliğinin turkcell’e zarar vereceğini düşünmüyorum. Nedeni ise rakiplerinin başarısız reklamları.

  Mesela Avea’nın numara tanışanabilirliğini anlatan reklamlında, tribün dolusu insan numarasını değiştirmek için avea bayilerine gidiyor değil mi? Peki aynı Avea yıllardır 4 büyük takımın ana sponsoru değil mi? Yani bize diyorlarki; senelerdir bu kadar para döküyoruz ama kimseye avea kullandırtamadık… Çok merak ediyorum şu reklama Avea yönetiminden karşı çıkan olmamış mı?

 • ibrahim kayaNo Gravatar

  Turkcell aynı kandırmacayı bu günlerde iki gün bedava kampanyasında da yapıyor. gelen mesajda ‘ayda 9 tl ek ödemeyle iki gün bedavaya konuşun’ diyor. ayrıca bir ay boyunca sadece 64 saat bu haktan yararlanabiliyorsun.. hem sınırsız değil hem de 9 tl. nasıl bedava olur anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir