Shadow

Turkcell BİP ile iki cep taşıma dönemi sona erdi

Turkcell BİP, yenilikçi özellikleriyle iletişime yön vermeyi sürdürüyor. Keşfet bölümündeki yüzlerce servisi ile bir yaşam platformuna dönüşen BiP, İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde tek telefonda iki farklı numara kullanabilmeyi mümkün hale getiriyor.

MELİH BAYRAM DEDE

İki telefon taşımaktan yorulanlar, her gün bir telefonunu evde unutanlar; BiP sayesinde iki farklı numarayı artık tek cihazda kullanabilecek. Turkcell mühendisleri tarafından BiP’e kazandırılan bu yenilikçi özellik sayesinde; iki farklı numara kullananlar diğer hattını BiP’e taşıyarak, ikinci telefonlarına veda edecek. İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e tanımlanacak ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek.

Dışarıya açılacak

Böylece çift hat kullanmak zorunda olanlar ikinci cihaz taşıma derdinden kurtulacak. Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk olan bu özellik çok kısa bir süre sonra yurtdışında BiP kullananlar için de hayata geçirilecek. Bu özellik sayesinde Avrupa’da yaşayan Türkler hem yaşadığı ülkenin hattını hem de Türkiye hattını tek telefonda kullanmaya başlayarak hatlarının kapanması derdinden de kurtulacak.

Türk mühendisler geliştirdi

Dünyanın ilk dijital operatörü olarak dijital servisler geliştirme yolunda çalıştıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, yeni geliştirilen teknolojiyle ilgili, “Bugün Türk mühendislerimizin geliştirdiği BiP, Grup Görüntülü Görüşme, Para Transferi, Anlık Karşılıklı Takip ve BasKonuş gibi özellikleri birçok küresel mesajlaşma uygulamasından önce sunmuştu. Şimdi de BiP’e yepyeni ve çok özel bir özellik geliyor. Yepyeni özelliğimiz ‘İkinci Numaram BiP’te’ ile yine bir ilke imza atmış olduk. BiP sayesinde artık tek telefonda iki numarayı kullanmak mümkün. BiP, eklenecek daha birçok yeni özelliği sayesinde dünyanın ilgisini çekmeye devam edecek” şeklinde konuştu.

İkinci Numaram aboneliği nasıl ayarlanır?

  • BiP’ten Profil sekmesine girin
  • Ayarlar bölümünden Arama Ayarlarını seçin
  • İkinci Numaram BiP’te ayarını aktifleyin
  • Abonelik için doğrudan yönlendirileceğiniz BiP’in Keşfet alanındaki Turkcell Müşteri Hizmetleri kanalından abonelik işlemini gerçekleştirin.

(7 Temmuz 2018 tarihinde Yeni Şafak’ta yayınlanmıştır.)

Bu telefon Türkiye’de üretildi | Yerli akıllı telefon TCL 20 SE incelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir