Turkcell 3G’yi 13 büyükşehirde birden başlatacak

3G İhalesi şartnamesine göre operatörler anlaşmanın imzalanmasını takip eden 3 yıl içerisinde sadece büyükşehir belediyeleri sınırlarında kalan nüfusu kapsama alanına alma zorunluluğuna sahipken Turkcell bu süreyi beklemeden daha ilk günde 13 büyükşehir belediyesi sınırı içinde bu hizmeti başlatmayı planlıyor.

BT Dünyası.net’in haberine göre, 3G İhalesine göre İşletmeci, sözleşmenin imzalanmasını müteakip; üç yıl içerisinde büyükşehir belediyeleri sınırları içinde kalan nüfusu, altı yıl içinde tüm il ve ilçe belediye sınırları içinde kalan nüfusu, sekiz yıl içinde nüfusu 5000’in üzerinde olan tüm yerleşim alanları içinde kalan nüfusu, on yıl içinde nüfusu 1000’in üzerinde olan tüm yerleşim alanları içinde kalan nüfusu kapsama alanı içine almak zorunda.

3G FİYATI ADSL İLE REKABET ETMEYECEK

Turkcell içinden bazı kaynaklara göre Turkcell’in mobil internet erişim ücretlerinde Türk Telekom’un ADSL ücretlerine rakip olması beklenmiyor. Kıbrıs’ta 3G deneyimi olan Turkcell burada bu hizmeti 70 TL gibi bir fiyata sunuyor.

Ancak son dönemde duyurduğu heryöne sınırsız tarifesi ile Turk Telekom’a bile telefon görüşmelerinde çok ciddi rakip olan Turk Telekom iştiriraki Avea’nın, yine bir sürpriz atak yaparak 3G hizmetlerinde ADSL’den daha avantajlı bir tarife duyurması ihtimal dahilinde.

One Comment

  • Avea kullanıcısıNo Gravatar

    Avea şimdi yarin hemen açıklama yapar. Biz Turkcell kac sehir kapsarsa bir sehir fazlasini kapsayarak baslayacaz 3G hizmetlerine diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir