Türk Telekom ‘bodyguard’lığa mı soyundu?

Telekom sektöründe ses gelirleri düşerken, internet yani ‘veri’ gelirlerinde de artış yaşanıyor. Telekom şirketleri, ses gelirlerinin düşüşüne karşı çözümler ararken, veri gelirlerindeki paylarını artırmaya çalışıyor.

Ancak şirketlerin gelirlerini artırma çabası sadece bununla sınırlı değil. Şirketler hizmet ve ürün satışlarını da artırmaya çalışıyor. Son yıllarda ise cihaz satışı telekom şirketleri için büyük gelir artışı sağladı. Özellikle TTNET’in bilgisayar satış kampanyalarından adeta yüzü gülüyor.

Türk Telekom da cihaz satışında iyi sonuçlar elde ederken, şirketin güvenlik sektöründeki kampanyası da dikkatimi çekti. Tepe Güvenlik ile anlaşan şirket, 12 ay boyunca tüm vergiler dahil ayda 19,90 TL’den güvenlik hizmeti sunuyor.

Tabi burada dikkatimi çeken bir kaç detay var. ‘Ev/Ofis Güvenlik Sistemleri’ adlı kampanyadan yararlanmak isteyenlerin Türk Telekom müşterisi olması, yani sabit telefon hizmeti alıyor olması ve bu hizmeti kullanmak için uyumlu alarm cihazına sahip olmaları gerekiyor.

31 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek kampanyada ‘Kablosuz Ev/Ofis Güvenlik Paketi’ ile ‘Kablolu Ev/Ofis Güvenlik Paketi’nde, uyumlu alarm cihazı olmayan müşteriler 24 ay boyunca tüm vergiler dahil ayda 39,90 TL ödeyerek hem ‘Ev/Ofis Güvenlik Hizmeti’nden yararlanabiliyorlar. 24 ayın sonunda DSC marka Ev/Ofis Alarm cihazı müşterinin oluyor.

Tepe Güvenlik’in sunduğu alarm sistemleri, hırsızlığın yanı sıra duman ve gaz detektörleri ile güvenlik sağlıyor. Acil durumlarda tek bir tuşla yetkililerin ev ve iş telefonu kullanıcılarına ulaşmasını mümkün kılan güvenlik hizmeti; yangın, ambulans ve panik düğmeleriyle de kullanıcıların güvenlik ihtiyaçlarını karşılıyor.

‘Ev/Ofis Güvenlik Hizmeti’nde de ev ve iş telefonu üzerinden Tepe Güvenlik’e gönderilen sinyaller alarm merkezi konusunda uzman ve tecrübeli operatörler tarafından 7 gün 24 saat takip ediliyor. Operatörler gerçekliğini ve sorunun içeriğini saptamak için sinyal geldiğinde kullanıcıyı arıyor ve gerekli durumlarda onay alıp irtibata geçtikleri emniyet, itfaiye ya da sağlık birimini söz konusu adrese yönlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir