Türk teknoloji şirketlerine İngiltere’den cazip davet

İngiltere Başkonsolosluğu Yatırım Müdürü Taçlan Topal, coğrafi ayrım yapmadan Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm şirketlere, İngiltere’de yatırım yapmaları için destek verdiklerini söyledi.

İngiltere Başkonsolosluğu Ticaret ve Yatırım Birimi, ülkelerinde yatırım yapacak Türk Teknoloji şirketlerine cazip teklifler sunuyor. Deloitte Türkiye’nin düzenlediği Teknoloji Fast50 Programı’yla ilgili olarak, İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen toplantıda konuşan, İngiltere Başkonsolosluğu Yatırım Müdürü Taçlan Topal, coğrafi ayrım yapmadan Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm şirketlere, İngiltere’de yatırım yapmaları için destek verdiklerini söyledi.

İngiltere Başkonsolosluğu Ticaret ve Yatırım Birimi’nin Türkiye operasyonunda 20 kişilik bir ekip görevli. Türk firmalarının lokasyon olarak, İngiltere’yi seçmesini hızlandırmakla görevli olan birim, İngiltere’de yatırım yapmak ve ofis açmak isteyen şirketlere ücretsiz danışmanlık veriyor. Türk şirketlerinin başvuruları 2 hafta gibi kısa bir sürede sonuçlandırılıyor ve o şirketin İngiltere’de nasıl konumlanacağına ilişkin analizler hazırlanıyor.

İngiltere’deki yatırım avantajlarını öğrenmek ve ücretsiz danışmanlıktan yararlanmak için öncelikle http://tinyurl.com/ukinvest adresinde yer alan 3 sayfalık formu doldurmak gerekiyor. İngiltere Başkonsolosluğu Yatırım Müdürü Taçlan Topal, “Örneğin, İskoçya, Galler ve Londra’da yatırım düşünüyorsunuz. Buradaki koşulları araştırıyor ve her bölgede size uygun yatırım projeleri çıkarıyor ve daha sonra seçilen bu bölgeye gitmenizi sağlıyoruz.” diyor.

Her bölge için farklı yatırım projeleri hazırlandıktan sonra, Türk yatırımcılar için 2 günlük bir ziyaret programı hazırlanıyor. İngiltere Başkonsolosluğu Ticaret ve Yatırım Birimi, yatırımcılar adına emlakçılarla randuvuları ayarlıyor. Bu ülkeye keşfe giden Türk yatırımcının tüm evrakları hazırsa, 2 gün içinde İngiltere’de şirket kuruluşu tamamlanıyor. Bu danışmanlıktan yararlanmak için 0 212 334 64 41’den de bilgi alınabiliyor.

Neden İngiltere’de şirket kurmalısınız?

İngiltere Başkonsolosluğu Yatırım Müdürü Taçlan Topal, Türk şirketlerinin neden bu ülkede yer almaları gerektiğini işe şöyle sıralıyor:

 • Şirketler, ekonomik olarak büyümek, daha fazla kar etmek, yeni müşteriler bulmak, dış pazarlardaki müşterilerine yakın olmak ve AR-GE için dışarıda yatırım yaparlar.
 • Yumurtaları farklı sepetlere koymak da bir nedendir.
 • Kalite, politik istikrar, İngiltere çevresindeki 450 milyonluk pazara kolay erişim için şirketler İngiltere’de yatırım yapmalı.
 • Avrupa’daki en düşük kurumlar vergisi, Avrupa’nın her yerine kolay erişim, kalifiye ve eğitimli iş gücü, en düşük telefon görüşme ücreti İngiltere’de.
 • İngiltere, 30’dan fazla etkin gruba sahip, dünya çapında finansal iş ve destek hizmetleri var ve Londra, Avrupa’nın finans merkezi.
 • 6 ay ile 1 sene ücretsiz ofis hizmeti, sektörel ‘network’lere erişim imkanı, İngiltere’de firma kurulumunda destek, ihale duyurularına hızlı erişim imkanı.
 • Daha fazla iş hacmi, fikri mülkiyet haklarının korunması, ABD ve Avrupa pazarına sıçrama imkanı, kariyer olanakları ve mevcut müşterilere daha iyi hizmet.
 • Gayrımenkul danışmanlığı, işgücü ve enerji maliyetlerinde destek.

One Comment

 • Ingiltere dil okullarıNo Gravatar

  Ingiltere malum yaşlanan nüfus ve Türk genç insanlarına son derece ihtiyaç duyuyor. O nedenle tüm dünyadan insanları çekmeye çalışıyorlar bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir