Türk kızından Obama’ya ‘Umut Işığı’

Alya Esat, 24 yaşında. En büyük hayali, Türkiye’ye gelen Amerikan Başkanı Barack Obama ve eşine ‘Umut Işığı’ vermek. Obama ve eşine vermek üzere bir hediye hazırlayan Alya, hediyesine “Umudun ışığı” adını verdi. Ve şimdi sesini duyurmağa ve bu hediyeyi Obama’ya Türkiye’den gitmeden sunmayı umuyor.

Obama’nın başkan olana kadar azim ve kararlılığı temsil ettiğini düşünen Esat, başkan olduktan sonra da tüm dünyada umudu sembolize etmeye başladığını, bu nedenle de kendisine armağan edeceği abajura da “Light of hope” yani Umudun Işığı adını verdiğini söylüyor.

Ailesinin yarım asırdır el sanatlarıyla hazırladıkları abajurların yeni nesil temsilcisi olan Alya Esat, Obama’ya armağan edeceği abajurla, tüm dünyaya Türk işçiliğini ve Türk el sanatlarının inceliğini de anlatmak istiyor.

Obama’ya ithaf ettiği abajur için bir web sitesi de hazırlayan alya, sitedeki bir video aracılığıyla, Obama’ya hitaben konuşuyor ve bu videoyu Obama’nın izleyip hediyesini kabul edeceğinden emin olduğunu söylüyor. Alya’nın videosuna http://www.agiftforobama.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir