Shadow

Türk girişimciler Avrupalı melek yatırımcılarla buluşuyor

GYİAD, Viyana’da 5-7 Ekim 2011 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek olan melek yatırım festivali ‘Startup Week’te, Türkiye’nin finans ve fikir gücünü Avrupa’ya taşıyacak. 

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Türk girişimcileri, dünya ticaretinin en hızlı geliştiği internet ve mobil ticaret alanına odaklanan Avrupa’nın ilk Melek Yatırım Festivali’ne götürüyor. GYİAD Başkanı Burcu Akdarı, Orta ve Doğu Avrupa girişimcilik sermayesini büyütmeyi hedefleyen Startup Week’in Avrupa’nın ilk “Melek Yatırım” festivali olarak uluslararası girişimcilik gündeminde yer aldığını belirtti. Burcu Akdarı, Viyana?da gerçekleştirilecek olan 35 ülkeden bin girişimci, 70’in üzerinde melek yatırımcı ve özel konuşmacının katılacağı organizasyonun tüm dünyadaki girişimciler tarafından merakla beklendiğini ifade etti.

?Bu organizasyon özellikle uluslararası platformlara açılmak isteyen Türkiye Startup’ları için melek yatırımcılarla aynı hafta içerisinde tanışmak ve birebir konuşabilmek adına büyük önem taşıyor” diyen Akdarı, Startup Week’e delege grubuyla katılım gösterecek tek sivil toplum kuruluşunun GYİAD olduğunu bildirdi.Burcu Akdarı, Türkiye’den 50’nin üzerinde genç girişimci ve melek yatırımcının Startup Week’e katılmasını beklediklerini kaydetti.

YENİ EKONOMİNİN STARLARI KATILIYOR

Aynı zamanda Startup Week’in Türkiye Temsilciliği’ni de yürüten GYİAD Başkan Yardımcısı  Ertuğrul Belen ise Avrupa’nın ilk melek yatırım festivali olan Startup Week organizasyon ortakları arasında, TechCrunch Europe, Starteurope, Initial Factor, TheMerger, i5invest, i5com, First Love Capital gibi dünyanın önde gelen melek yatırım kanalları bulunduğunu söyledi.

Belen, haftaya katılacak 70’e yakın konuşmacı arasında, Skype’ın ilk yatırımcılarından Morten Lund, Google EMEA Yöneticisi Steve Rogers, Last.Fm yatırımcısı Stefan Glanzer, Daniel Mattes, Michael Brehm, Alexander Koppel gibi isimlerin yer aldığını sözlerine ekledi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Çocuklara tatilde eşlik edecek tablet bilgisayar önerileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir