Shadow

Tüm e-posta hesaplarınızı bir yerden yönetin

Her e-posta hesabınıza ayrı ayrı girerek kontrol etmek zaman kaybı değil mi? Tüm e-posta hesaplarınızı tek bir yerden yönetmeye ne dersiniz?

e-posta

MELİH BAYRAM DEDE

Birden çok elektronik posta hesabınız varsa, her hesabı tek tek kontrol etmek büyük zaman kaybı anlamına gelir. Bu problemin tek çözümü, bütün e-posta hesaplarınızı tek bir yerden kontrol etmenizi sağlayan yöntemler kullanmaktır.

Birini ana hesap olarak belirleyin

Bu amaçla kullanabileceğiniz yöntemler arasında bir hesabınızı ana hesap olarak belirlemek ve sadece o hesap üzerinden ilerlemektir. Hem web hem de mobil uygulama desteği bulunan, yeterli depolama alanı ve özellikleri sunan bir e-posta servisi seçerek başlayabilirsiniz.

Dört farklı kullanışlı seçenek

Seçeneklerimiz arasında, hepsi de kullanışlı servisler olan Gmail, Yandex Mail, Outlook.com ve Yahoo! Mail var. Bu dört servis de tüm e-posta hesaplarınızı yönetmek için uygun zemini size sunuyor. Gelin şimdi bu e-posta servislerine yakından bakalım:

Gmail

Google’ın e-posta servisi Gmail, benim favorim. Kendinize bir Gmail hesabı oluşturduktan sonra ayarlara girerek, “Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi’ sekmesinin altında diğer e-posta adreslerinizi ekleyebileceğiniz bölümü göreceksiniz. Buraya e-posta adreslerinizi tek tek ekleyecek ve tüm iletilerinizi artık Gmail içerisinde göreceksiniz. Ayrıca giden e-postalarınızın hangi adresten gönderilmesini istediğinizi de belirleyebilirsiniz.

Yandex Mail

Yandex’in e-posta servisi Yandex Mail de, aynı Gmail gibi, tüm e-posta adreslerinizi yönetmek için size yardımcı oluyor. Yandex Mail’de “Mail/Tüm ayarlar/E-posta aktarımı” adımlarını izleyerek, e-posta hesabı ekleme bölümüne ulaşabilirsiniz. Yandex Mail, en çok 10 e-posta hesabı eklemeye izin veriyor ve tüm hesaplarınızdan gelen e-postaları aynı yerden yönetebilmeniz için size destek oluyor.

Outlook.com (Eski adıyla Hotmail)

Eski adıyla Hotmail, yeni adıyla Outlook.com; Microsoft’un ücretsiz elektronik posta sağlayıcısı. Diğerlerinde olduğu gibi Outlook.com’da da e-posta hesaplarınızı tek bir yerden yönetebilmeniz için altyapı mevcut. “Ayarlar/E-posta’yı eşitle” sekmelerinden girdiğinizde söz konusu bölüme ulaşacaksınız. Outlook.com’a 20 adede kadar diğer e-posta hesaplarınızı ekleyebilirsiniz.

Yahoo Mail

Size önereceğim son e-posta servisi ise Yahoo Mail. Eğer bir Yahoo! Mail hesabınız varsa, “Ayarlar/Daha fazla ayar/Posta kutuları” adımlarını takip ederek, diğer e-posta hesaplarınızı ekleyebileceğiniz bölüme ulaşabilirsiniz.Yahoo! Mail, 50 adede kadar posta kutusu ekleme imkânı sunuyor. Ayrıca iletileriniz için 10 adede kadar ‘gönderici adresi’ belirleyebilir ve haber bülteni üyeliği gibi ihtiyaçlar için 500 adede kadar alt e-posta oluşturabilirsiniz.

Tek bakışta tüm e-postalarınıza göz atın

Sonuç olarak bu dört servisten birini ana e-posta hesabınız olarak belirledikten sonra ileti karmaşasından kurtulacaksınız. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, bilgisayarınızın başına geçtiğinizde sadece tek bir e-posta kutusunu kontrol etmek olacak. Akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarınızdan e-posta hesaplarınızı kontrol etmek için de sadece belirlediğiniz e-posta servisinin mobil uygulamasına girmek, tüm iletilerinize göz atmak için yeterli olacak.

Akıllı kilit nasıl kullanılır? | Yale Linus Smart Lock incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir