TTNet’ten ADSL alana bilgisayar

TTNet Türkiye’de bilgisayar okuryazarlığı ve kullanım oranını arttırmak için yeni bir kampanyaya hazırlanıyor.

2009 yılında başlatılması planlanan kampanya ile ADSL hattı alana uygun fiyat ve ödeme koşulları ile bilgisayar verilecek.

Bilgisayarlaşma oranının yüzde 35, ADSL abonesinin ise yüzde 30’da olduğuna dikkat çeken TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Türkiye’de bilgisayar kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla çalışan bir kurum yok. Biz TTNet olarak durumdan vazife çıkarıyoruz. İlk etapta bankalar ve bilgisayar şirketleri ile ortaklaşa kampanyalar düzenleyeceğiz. ADSL’e abone olan vatandaşlara, kampanya ortağı bankanın kredi kartıyla uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile bilgisayar alma imkanı sunacağız” diyor.

Kampanyanın rekabet kurallarına aykırı düşmeyeceği görüşünde olan Yılmaz, amaçlarının internet pastasını daha da büyütmek olduğunu, bu durumda alternatif internet servis sağlayıcıların da yatırımlarını arttırması gerektiğini belirtiyor.

6 Comments

 • emrah serdaroğluNo Gravatar

  hatırlarım yıllar önce yabancı web sağlayıcılar müşterilerine kendilerinden abone olmalarına karşın, modem ve PC’yi ücretsiz vereceklerini söylüyolardı ;)

 • emineNo Gravatar

  çok iyi bir fikir umarım adsl olanlarada bu şansı verirler bilgisayarları kötü olanlar değiştirebilir

 • ShN!No Gravatar

  Ya bunlar böyle kapmanyalarla uğraşacaklarına hızı arttırıp, fiyatı düşürsünler o yüzde zaten otomatik olarak yükselir :)

 • xman09No Gravatar

  bencede böyle kampanyalara gerek yok çok bilgisayarı olupta interneti olmayanlarvar internet ucuz olsun o zaman herkez internetini zaten alır

 • cemal avlamazNo Gravatar

  ben kendi adıma adsl alabilirmiyim yanında bilgisayar hediyeli ama sabit tel hattı hanımımın üzerinde saha önce esimime internet baglatmıstık bir süre kullandıktan sonra iptal ettirmştik tekrar baglanırmı onun veya benim üzerime olursa cok seviniriz saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir