Shadow

TRT’den 30 dilde internet ve radyo yayını

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), internette 30 farklı dilde yayına başladı. TRT’nin resmi internet sitesi www.trt.gov.tr adresinde bugün itibariyle Türkçe, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerbaycan Türkçesi, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Darice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Kazakça, Kırgızca, Macarca, Makedonca, Özbekçe, Peştuca, Romence, Rusça, Sırpça, Tatarca, Türkmence, Urduca, Yunanca ve Uygurca dillerinde tün dünyaya bilgi ve haber sunuluyor.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, 30 dilde hazırlanan web sitesinin deneme yayınlarında büyük takdir topladığını ve günde 500 binin üzerinde ziyaret edildiğini söyledi.

50 ülkede kullanılan 30 farklı dildeki yayına bugün başlattıklarını vurgulayan Şahin, “Daha ilk günümüzde farklı dillerde yayın yapmada dünyanın 5. büyük medya kuruluşu oluyoruz. TRT’nin 30 farklı dilde yapacağı haber yayınları yakın bir gelecekte artarak devam edecek” dedi.

Şahin, 30 farklı dilde internet yayınının aynı zamanda 30 farklı dilde radyo yayınını da barındırdığını ve 70 yıllık radyo ve yarım asra yaklaşan televizyon arşivinin internet yoluyla bütün dünya ile paylaşılacağını da kaydetti.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Kamuya açık alanlarda internet kullanırken dikkat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir