Toshiba’dan 3G ‘show’u

TNB A.Ş. bugün düzenlediği basın toplantısı ile Toshiba’nın 3G ile ilgili yeni ürünlerini tanıttı. Bu toplantıya her zamanki gibi gidemedim, ancak basın bülteni marifetiyle sizlerle paylaşmadan da edemezdim. İşte Toshiba’nın 3G lansmanından ayrıntılar!

Notebook, netbookların üzerinde bulunan dahili sim kartı (3G )ve kameraları kullanarak http://www.toshiba3gshow.com/ sitesi üzerinden basın toplantısını canlı yayınlayarak farkını ortaya koydu. Web üzerinden 2170 kişi tarafından canlı izlenen basın toplantısı toplantısı, toplantının kayıtlarına bu siteden ulaşmak mümkün.

Dünyanın birçok yerinde aktif olarak kullanılan 3G teknolojisi artık Türkiye’deki şebekeler için de mümkün. Toshiba TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter  basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada “Türkiye’deki Toshiba kullanıcıları şimdiye kadar ürün özellikleri arasında 3G olmasına rağmen şebeke teknolojileri nedeni ile 3G avantajlarından faydalanamıyorlardı. Ama bugün hem hız, hem güvenlik, hem dayanıklılık hem de her şartta mobil olabilmenin keyfini sürecekler. 2006 yılında ilk entegre 3G modemli cihazdan sonra bugün tüm ürün serilerimizde entegre mobil bağlantı teknolojisine sahip ürünler bulunduruyoruz. Gururla diyoruz ki 3 yıldır 3G’li ürünler Toshiba notebooklarda mevcut. Toshiba’yı tercih eden müşterilerimiz gelecek güvenceli ürünlere yatırım yapmış oluyorlar.” dedi

Toshiba, 1985 yılında her yerde çalışabilme özgürlüğü için ilk notebook’u üretti. O tarihten sonra mobil ve kablosuz teknolojilerde ilerlemeye devam ettik ve 2006 yılında ilk entegre mobil bağlantı teknolojisini (3G) içeren notebook’umuzu satışa sunduk. Bugün çok farklı çeşitlerde ve özelliklerde 3G teknolojisine sahip notebook ve netbook modellerimiz var. Kablosuz internet bağlantısı ile mobil şebekeler günümüz notebookları için inanılmaz bir çözüm. Bu sayede kullanıcılar için her zaman her yerde çevrimiçi çalışma imkânı sağlanabiliyor. Ofiste, evde, seyahatte hatta yolculuk sırasında arabada yada trende bile bu teknoloji sayesinde elektronik postalarınıza ya da diğer online dosyalara ulaşabilir, yüksek hızda dosya indirerek zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlarsınız

Entegre mobil bağlantı teknolojisine sahip bir notebook her şeyden önce ekstra bir modeme bağlı olmamanın getirdiği rahatlığı yaşatmakta. Teknik açıdan bakıldığında ise, entegre mobil bağlantı teknolojisinde, bağlantı sinyallerini sağlayan anten kapakta yer aldığı için, mümkün olan en mükemmel sinyali yakalamakta. Bütün bu avantajların dışında çevreye duyarlı Toshiba özellikle harici bir cihaz kullanırken harcanan enerjinin çok daha azının harcanmakta olduğunun altını çiziyor.

Araştırma şirketi Analysys Mason’un yapmış olduğu çalışmaya göre, günümüzde 61 milyon olan 3G kullanıcısının 2015 sonunda 1,1 milyar kullanıcıya çıkması bekleniyor.

Toshiba’nın 3G teknolojisine sahip notebooklarını kullanan kullanıcılar, Ericsson’un en son teknoloji kablosuz bağlantı teknolojisi olan HSPA ile 7,2 Mpbs hızında bağlantı sağlayabilecekler.

Bunlara ek olarak Toshiba sorumlu bir dünya markası olarak bütün ürünlerini RoHS uyumlu üretmektedir.

3G teknolojisi;

·        Hızlı ve global bağlantı imkanı sağlar.

·        Her yerden internete bağlanma özgürlüğü ile yaratıcılığı tetikler.

·        Navigasyon, e-kitap, kişisel dosyalar ve hatta eğlence için kolay bağlantıyı arabanızdayken bile sağlayabilirsiniz.

·        Dijital global bir toplum üyesi olarak her yerde online olarak her türlü cihazı kullanabilirsiniz.

·        Bağlantı için ekstra bir cihaza ihtiyaç olmadığı için daha hafif seyahat edebilirsiniz.

·        İş performansınız her yerden bağlantı özgürlüğü ile yükselir.

Toshiba’nın herkesin seçimlerine uygun bir 3G teknolojisine sahip modeli var.

Portege Serisi;

·        Portege A600

·        Portege M750

·        Portege R600

·        Portege R500

Tecra Serisi;

·        Tecra R10

·        Tecra M10

·        Tecra A10

Satellite Serisi;

·        Satellite A350

Netbook;

·        NB200

·        NB100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir