Shadow

Tiktok hesabı nasıl silinir?

tiktok

MELİH BAYRAM DEDE

Son dönemin en popüler sosyal ağlarından biri olan Tiktok, zaman zaman güvenlik sorunları ya da aşırı bağımlılık oluşturmasıyla gündeme geliyor.

Bu noktada bir çok kişi, “Tiktok hesabı nasıl silinir?” sorusuna cevap arıyor. Bu yazıda (kesin kararınızı verdiyseniz tabii ki) “Tiktok hesabı nasıl silinir?” sorusuna cevap veriyorum.

Tiktok’a veda etmek için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Şirket, bunun için de gerekli adımları mobil uygulamasına koymuş durumda.

Öncelikle akıllı telefonumuzda Tiktok mobil uygulamasını açtığımızda sağ üst köşede üst üste üç adet nokta bulunduğunu göreceksiniz.

tiktok

Bu üst üste üç noktaya dokunduğumuzda Tiktok mobil uygulamasının gerekli tüm ayarlarının bulunduğu “Ayarlar ve gizlilik” sayfası karşımıza çıkacak. Buradan “Hesabı yönet”e giriyoruz.

Tiktok

Karşımıza gelecek olan “Hesabı yönet” sayfasının en altında hemen “Hesabı sil” yazısını göreceksiniz. Eğer Tiktok’a veda etmekte kararlıysanız “Hesabı sil” yazısına dokunabilirsiniz.

“Hesabı sil” dedikten sonra karşımıza çıkan ekranda, “Bu son kararınız mı?” dercesine hazırlanmış bir metin göreceksiniz. “Hesap melihbayramdede silinsin mi?” yazdığını fark ettiniz değil mi?

Yine kararınız kesinse ve Tiktok’tan kurtulmaya azmettiyseniz bu kez kırmızı şerit içinde gözüken “Devam et” başlığına dokunmanız gerekiyor.

“Devam et”e dokunursanız hesabınız 30 günlüğüne devre dışı kalacak ve 30 günün sonunda da kalıcı olarak silinecek bu platformdaki tüm verilerinizi kaybedeceksiniz.

Tiktok

Son aşamada ise akıllı telefonunuzdaki Tiktok uygulamasından kurtulmaya geldi sıra. Bunun için Tiktok mobil uygulamasına bir süre parmağınızı basılı tuttuğunuzda Android kullanıcısı iseniz “Kaldır” yazısını göreceksiniz.

Apple iOS işletim sistemli cihaz kullananların ise uygulamanın kaldırılması için “X” ikonuna dokunarak işlemi tamamlaması gerekiyor. Geçmiş olsun!

Bana Yalan Söylediler [İnternet ve Gerçek Yüzümüz] ? Seth Stephens-Davidowitz

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir