Shadow

Tıkanmak ya da Tık Almak

Geçtiğimiz aylarda MarkeFront Genel Müdürü ve Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi Aytaç Mestçi ile TVNET’te ekrana gelen programım TechnoLogic için röportaj yapmıştım. O röportaj sırasında Aytaç Bey bana, “Tıkanmak ya da Tık Almak” adlı kitabını imzalayarak hediye etmişti.

Kitap, internet kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte, internet mecralarının en önemli gelir kalemlerinden biri olan internet reklamcılığın önem kazanmasından hareketle bir kılavuz olma hedefiyle kaleme alınmış.

Çünkü, konvansiyonel reklamcılıktan çok farklı bir mecra olan internet reklamcılığı, bu alanda kendimizi yetiştirmeyi ve sürekli yenilememizi gerektiriyor.

Bamm Yayınevi’nden çıkan ve Aytaç Mestçi tarafından kaleme alınan ‘Tıkanmak ya da Tık Almak’ adlı kitap, internet reklamcılığıyla ilgilenenlere yönelik bir eser.

Microsoft’un Başkanı Bill Gates’in ‘Reklamcılığın geleceği internet’ sözünü hatırlatarak sayfalarını aralamaya başlayan kitapta, internetin alternatif değil gerçek bir reklam mecrası olduğu vurgusu yapılıyor.

Kitapta, internet reklamcılığının bugün dünyada kullanılan tüm standart reklam türleri, fiyatlandırma biçimleri ve kullanılan araçlara yer veriliyor.

İnternet reklamlarının nasıl etkili bir biçimde kullanılacağı ve kontrol edileceği gibi püf noktalar da kitabın konu başlıklarından sadece bir kaçı.

İnternet yayıncılığı ya da reklamcılığıyla ilgileniyorsanız, ‘Tıkanmak ya da Tık Almak’ adlı bu kitap tam size göre. 

Tıkanmak ya da Tık Almak
Aytaç Mestçi
Bamm Yayınevi
292 Sayfa 18 YTL

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Mehmet Nuri Çankaya, Windows 7'yi TechnoLogic'e anlattı (110)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir