Shadow

Telsiz iletişiminde TETRA dönemi

Dünya, klasik telsizlerden, veri haberleşmesi ve navigasyon desteği de veren dijital telsiz sistemlerine geçiyor. Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’e bu hafta, Novatel Genel Müdürü Cem Ankara konuk oluyor ve TETRA iletişim sistemleri hakkında kendisine yöneltilen soruları cevaplıyor.

TETRA, tek sistemle telsiz haberleşmesinin yanı sıra GPS özelliğinden, mesajlaşmaya hatta veri, resim ve video gönderimine kadar birçok farklı özelliğin rahatlıkla kullanılmasına olanak tanıyor.

TETRA’yla birlikte lojistik, inşaat, turizm sektörleri gibi özel sektörlere özel farklı özelliklerle tüm ihtiyaçları karşılayacak sistemler kurulabiliyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, 22 Ekim’de piyasaya çıkacak olan Windows 7’nin Türkçe dil paketinin yayınlanması, Microsoft’un geliştirdiği Project Natal teknolojisiyle Wii’nin papucunu dama atması ve dijital evrende bilgi büyüklüğünün 486.522 Milyar Gigabayt’a bir başka deyişle 486,5 Exabyte’a ulaşması var.

Haftanın sitelerinde ise, vizyona giren filmlerle ilgili bilgi alabileceğiniz film.com.tr ve arkadaşlarınızı sobeleyeceğiniz sobbe.com.tr tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, J.R.R. Tolkien’in kitabından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi oyunuyla ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Carousel Mağazası’ndan üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ 15.25’TE TVNET’TE!..

Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler için: www.techno-logic.tv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir