Shadow

Telekom sektöründe işe alımlar sürüyor

Kariyer.net’in nisan ayı sonu istatistikleri, krize rağmen yatırımlarına devam eden telekomünikasyon sektörünün mart ayı itibarıyla eleman arayışını artırdığını ortaya koydu.

Telekomünikasyon ana sektöründe yer alan tüm alt sektörlerde çıkılan ilan sayıları, kriz nedeniyle sayısı düşen ilanların sektörde durmayan yatırımlar nedeniyle mart ayı itibarıyla tekrar arttığını gösteriyor.

Kariyer.net’in nisan sonu grafiklerine göz atıldığında telekomünikasyon sektöründe yıl içerisinde ortalama 192 ilan seviyesinin korunduğu, yaz aylarında mevsimsel düşüşler yaşandığı görülüyor. Ekonomik krizin etkisi de aralık ve şubat aylarındaki ilan sayılarında fark edilebiliyor.

Telekom şirketlerinin Anadolu’daki yatırımları için açılan personel alım ilanlarının, özellikle ocak ayında sektör ilan payını canlandırdığı görülüyor. Ocak ayında çıkılan bu ilanların, başvuru sayısında %61’lik bir artış sağladığı da ‘Telekom Sektörü Başvuru Sayıları’ grafiğinde net olarak izleniyor.

Şubat sonrası aylardaki artış ise, hem telekomünikasyon sektörünün yatırımları hem de krize bağlı olarak ilan sayılarının azalmasının başvuru sayılarına artış olarak yansıması ile ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir