Shadow

Telefon ve bilgisayar arasında veri taşımanın en pratik yolu

Belge, fotoğraf ve videolarınızı tüm akıllı cihazlarınız arasında taşımak artık çok kolay. SanDisk firmasının bir tarafı USB Type-C, diğer tarafı USB 3.1 teknolojisini destekleyen Dual Drive adlı USB belleği adeta bu işin sihirbazı.

SanDisk Dual Drive

MELİH BAYRAM DEDE

Akıllı telefon ve bilgisayar arasında veri taşımak için bugüne kadar kablolu bağlantıyı tercih ediyorduk. Son dönemde piyasaya çıkan çift taraflı girişe sahip olan taşınabilir bellekler, veri taşımayı hiç olmadığı kadar pratik hale getirdi.

Bu yazıda bilgisayar, akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarınız arasında sorunsuz veri aktarımı yapmanızı sağlayan SanDisk firmasının Dual Drive adlı USB belleğine göz atacağız.

Android ve iOS için farklı versiyonları mevcut

SanDisk’in firmasının Ultra serisinden vitrine çıkan Dual Drive’ın benim incelediğim modeli Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş versiyonuydu.

Doğal olarak ürününün bir tarafı USB Type-C, diğer tarafı ise USB 3.1 teknolojisini destekliyordu. Bu ürünün iPhone ve iPad için Apple iOS işletim sistemini destekleyen versiyonu da mevcut.

Memory Zone uygulaması yedekleme için ideal

Dual Drive taşınabilir bellekle SanDisk’in Memory Zone adlı ücretsiz uygulamasını kullanarak veri aktarımını daha kolay adımlarla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google Play mağazasından Memory Zone uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra bir dosya yöneticisi gibi cihazınızdaki tüm dosyaları yönetebiliyorsunuz.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  İnternet bakımda sitelere tatil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir