Shadow

Teknosa müşterisini Türk teknolojisine emanet etti

Rekabetin yoğun olduğu teknoloji perakendeciliğinin lideri Teknosa, Müşteri İlişkileri Yönetimi projesinde Türk Telekom şirketlerinden İnnova’yı tercih etmiş.

Konuyla ilgili bana ulaşan açıklamaya göre, proje sayesinde şirket müşterilerine artık daha yakın ve özel kampanyalar gerçekleştirebiliyormuş.

Şirketin açıklamasına göre, İnnova’nın çözümü, kampanya yapmayı kolaylaştırırken sadakat programlarını Teknosa Kart’tan cep telefonuna taşımak gibi önemli bir dönüşümün de zeminini sağlamış.

Burada dikkatimi çeken ve başlıkta da vurguladığım şey, Teknosa’nın Müşteri İlişkileri Yönetimi projesinde Türk Telekom şirketlerinden İnnova’yı tercih etmiş olması. Ancak İnnova’nın Teknosa için hangi çözümü entegre ettiğine ilişkin bir bilgiye sahip değiliz. En azından bunu bilsek daha yararlı bir bilgi paylaşmış olabilirdik.

MÜŞTERİNİN LOKASYONUNA GÖRE ÖZEL KAMPANYA

Yine de biz elimizdeki notlar çerçevesinde aktarmaya devam edelim; son bilgilere göre Türkiye’nin en yaygın teknoloji perakendecisi olan Teknosa’nın 70 ilde 260 mağazası ve 3 binin üzerinde çalışanı bulunuyor. Bu kadar geniş bir hizmet ağı içerisinde faaliyetleri düzenlemek için devreye alınan Müşteri İlişkileri Yönetimi’nin, müşterilerin dönemsel alışveriş alışkanlıkları, lokasyonları gibi kriterlere göre raporlama yapabiliyor olması, kampanya ve promosyonların özelleştirilmesi gibi artılar sağlamış.

MÜŞTERİYİ 360 DERECE İZLEME İMKANI YAKALADIK

İnnova danışmanlığında kısa sürede hayata geçirilen yeni CRM çözümü ile kısa zamanda önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Teknosa Bilgi Sistemleri ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcısı Önder Kaplancık, “Yoğun fiyat rekabetinin yaşandığı ve kâr marjlarının yüksek olmadığı bir sektörde, operasyonlarımızı mükemmel  hale getirmenin yolu teknoloji altyapımızın sağlam olmasından geçiyor. Önceden kullandığımız CRM çözümlerinde farklı uygulamalar entegre bir şekilde çalışmıyordu; bu da Teknosa’nın büyüklüğü ile örtüşmüyordu. Artık müşterilerin alışveriş ve iade bilgileri, istekleri, çağrı merkezindeki şikayet bilgileri ve buna benzer pek çok veriyi tek bir yerde toplayıp bu sayede müşterilerimizi 360 derece izleme avantajı yakaladık. İnnova ile yakaladığımız uyumun sonucunda projeyi tüm beklentilerimizi karşılayacak şekilde tam zamanında tamamladık.” şeklinde görüş bildiriyor.

DAHA SAĞLAM BİR YAPI OLUŞTURULDU

Teknosa’nın müşterileriyle ilişkilerini yönettiği CRM altyapısını kısa sürede başarıyla yeniden kurgulamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren İnnova İş Çözümleri Yöneticisi Feyza Narlı Güleç’in ise konuya ilişkin şunları söylüyor: “Bu proje sayesinde oluşturulan ortak müşteri veritabanı Teknosa için önemli kazanımlar sağlarken, tüm uygulamalar bu alandan beslenir hale geldi. Böylelikle tekil bir müşteri tabanı elde eden Teknosa bundan sonra yapacağı CRM yatırımlarını da sağlam bir yapıya oturtacak. Bu da hizmet kalitesini her geçen gün artıran Teknosa’nın çok daha etkin ve doğru planlamalar yapmasını sağlayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir