Shadow

Tecno Nightingale N1 bluetooth kulaklık incelemesi

Tecno Nightingale N1

Tecno Nightingale N1, kafa üstü kullanım için tasarlanmış bir kulaklık. Müzik dinlerken daha iyi sesler elde etmek isteyenlere, kafa üstü kulaklık kullanmalarını öneririm.

Kafa üstü kulaklıklar, daha büyük sürücülere ve daha dinamik bobinlere sahip olduklarından daha tatmin edici sesler elde etmenizi sağlar.

Kutudan neler çıkıyor?

Öncelikle ürünün kutu içeriğine bir göz atalım: Ürünün kutusundan kulaklık, Micro USB girişli şarj kablosu, 3.5 mm girişli kablo, kullanma kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor.

Kutudan kulaklık için sert plastikten yapılmış dayanıklı bir taşıma çantası çıkıyor olmasını sevdim. Özellikle seyahatlerde yanımızda taşımak için kulaklık çantaları çok faydalı oluyor ve kulaklığımızın zarar görmesini önlüyor.

Tecno Nightingale N1 şık tasarımlı bir ürün

Ürüne genel olarak baktığınızda kaliteli izlenim veren malzeme kullanıldığını fark edebiliyorsunuz. Kulaklığın genel tasarımında siyah renkler hâkim. Kulaklıkların iki yanında dikey olarak gri renkte Tecno yazısı bulunduğunu görüyoruz.

Kulaklık bandının uzunluğu kafa yapısına göre kolayca ayarlanabiliyor. Ayrıca kulaklığın başlıkları esnek bir yapıya sahip ve ihtiyaca göre ileri geri esneyebiliyor.

Nightingale N1, kulaklarınızı tamamen içine alan hafızalı köpük kullanılmış olan yumuşak yastıkları sayesinde dış seslerden mümkün olduğu oranda izolasyon sağlıyor.

Yumuşak süngerle konforlu bir deneyim

Kulaklığın iç tarafından Left ve Right yazıları mevcut. Ürünün kulakları kapatan iç bölümü siyah kumaştan tasarlanmış. Kulak çevresini kuşatan bölüm ise siyah suni deri kaplamalı yumuşak süngerden üretilmiş.

Tüm bu yalıtım malzemesiyle hem ses izolasyonu hem de uzun süreli kullanımlarda kullanıcıların rahatsız olmaması hedeflenmiş. İncelemem sırasında uzun süre müzik dinlememe rağmen ürünün, kulaklarıma ya da kafama baskı yaptığını ve bir rahatsızlık verdiğini gözlemlemedim.

Bağlantı seçenekleri

Bağlantı seçeneklerine geldiğimizde, ürünün kablosuz kullanıma ilâve olarak kabloyla kullanmak isteyenler için 3,5 mm. jak girişi mevcut olduğunu görüyoruz. Ürünün üzerinde şarj için Micro-USB girişi bulunuyor.

Tecno Nightingale N1 model kablosuz kulaklığın sol tarafında bildirim LED’i ve hemen yanında güç tuşu bulunuyor. Bu düğmeye 3 saniye kadar sürekli bastığınızda ‘Power On’ sesini duyuyor ve kulaklığın açıldığını anlıyorsunuz.

Çağrı cevaplama ve reddetme

Telefon gibi bir ses kaynağıyla önceden eşleştirmişseniz, kulaklığı açtığınızda bu sese ilâve olarak ‘Connected’ sesi geliyor. Kulaklığı kapatmak için de yine güç tuşuna 3 saniye kadar sürekli basmanız gerekiyor. Kapanışta, ‘Power Off’ sesi geliyor.

Güç tuşu düğmesini aynı zamanda çalan müzikleri durdurmak ve yeniden başlatmak için de kullanıyoruz. Yine gelen çağrıları cevaplamak için güç tuşuna kısa dokunmak yeterli oluyor.

Çağrıları reddetmek içinse güç tuşuna 1 saniye sürekli basmak ve bırakmak yeterli. Güç tuşuna iki kez seri tıklamak ise son görüştüğünüz kişinin otomatik aranmasını sağlıyor.

IPX4 sertifikasına sahip

Güç tuşunun yanında Micro-USB şarj girişi ve 3,5 mm. jak girişi bulunuyor. Bu girişler, su sıçramalarına karşı koruma için plastik kapaklarla korunuyor.

İlginizi çekebilir:  El altından siber savaş

Bu arada ürünün IPX4 sertifikasına sahip olduğunu vurgulamak gerek. IPX4 sertifikası, ürünün su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

Tecno Nightingale N1 model kablosuz kulaklığın sağ tarafında ise ses düzeyini ayarlama butonları var. Bunların hemen yanındaki tuşlardan da bir önceki ya da bir sonraki parçaya geçebiliyorsunuz.

Bluetooth 5.0 teknolojisini destekliyor

Tecno Nightingale N1 model kablosuz kulaklık, kablosuz kullanım için Bluetooth 5.0 teknolojisini destekliyor ve 10 metreye kadar alanda kablosuz olarak müzik dinleme imkânı sunuyor. Bu mesafe kapalı alanda arada duvar varsa azalabiliyor.

Kulaklığı akıllı telefonunuzla eşleştirmek çok basit. Kulaklık açıkken telefonunuzun Bluetooth ayarlarına girdiğinizde Tecno Nightingale N1 adını göreceksiniz. Ürünün adına dokunarak kolayca hemen cihazlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

40 mm. dinamik sürücülerle geliyor

Tecno Nightingale N1 model kablosuz kulaklığın ses kalitesi, bu fiyattaki bir ürüne göre fena değil. 40 mm. dinamik sürücülerle gelen Tecno Nightingale N1’de Bass-Tiz ses dağılımı gayet dengeli ve bass sesleri de tatmin edici seviyede güçlü.

Bu arada üründe aktif gürültü önleme teknolojisi mevcut değil. Ancak ürünün ses yalıtımı gayet yeterli ve sesi son seviye açmadığınız sürece dışarıya ses sızdırmıyor.

Telefon görüşmesinde iyi

Tecno Nightingale N1’de dahili mikrofon mevcut. Bu sayede müzik dinlerken ya da film izlerken telefonunuza gelen çağrıları hemen cevaplayarak görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Görüşme sonlandığında müzik kaldığı yerden devam ediyor.

Tecno Nightingale N1, telefon görüşmelerinde gayet iyi sonuç veriyor. Karşı taraftan ulaşan ses güçlü ve anlaşılır. Test ettiğimde karşı tarafa giden sesin de iyi olduğu sonucunu elde ettim.

Pil ömrü 47 saate kadar

Kablosuz kulaklıklarda şarj ömrü çok önemli. Tecno Nightingale N1’de 520 mAh pil bulunuyor ve tek şarjla 47 saat kullanım ömrü vadediyor. Bu da çok iyi bir süre. Kulaklığınızı uzun süre şarj etmeden kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Kullanım süresi kullandığınız ses kaynağına ve kullanım durumunuza göre değişkenlik gösterebilir. 2 saatte şarj olan ürünün bekleme süresi ise 250 saat.

Şarj biterse kabloyla devam et

Gün içinde kulaklığınızın şarjı biter ve şarj etme fırsatı bulamazsanız, 3.5 mm girişli kabloyla kullanım imkânı her zaman var. Kablolu kullanımda kulaklığın üzerindeki düğmeler devre dışı kalıyor. Ses ayarı ve parçaları ileri geri atlamak için akıllı telefon ya da bilgisayarınızdan yapmanız gerekiyor.

Fiyat ve renk seçenekleri

Tecno Nightingale N1 model kablosuz kulaklığın, siyah ve kırmızı olmak üzere iki farklı renk seçeneği mevcut. Fiyat tarafına geldiğimizde ise piyasa 500 TL civarında seviyeler görüyoruz. Fiyatı ürünün sunduklarına göre gayet makul.

Uygun fiyata güçlü bas performansı

Sonuç olarak, fiyat/performans olarak başarılı bulduğum üründen çok memnun kaldığımı belirtmeliyim. Eğer makul fiyatlarda bir kablosuz kulaklık satın almayı düşünüyorsanız, uygun fiyata güçlü bas performansı sunan Tecno Nightingale N1 sizin için uygun modellerden biri olabilir.

Tecno Nightingale N1 kablosuz kulaklık incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir