Shadow

Tatili eğlenceli hale getirecek drone modelleri

drone

MELİH BAYRAM DEDE

Tatilde geçirdiğiniz keyifli anlarınızı video ve fotoğraf olarak kaydetmek için dronelardan yararlanabilirsiniz. Dronelar, sahip oldukları gelişmiş görüntüleme ve akıllı teknolojileri sayesinde çok farklı açılardan çok farklı perspektifte anılar kaydedebilir. Bugün fiyatları sahip olunabilir seviyelere inen dronelar, genellikle akıllı telefonlarla uyumlu çalışıyor, elde ettikleri görüntüleri canlı izleme ve kaydetme fırsatı veriyor. Böylelikle tatil yaptığınız yere kuş bakışı göz atabilir, birbirinden eşsiz tatil anıları yakalayabilirsiniz. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim drone modellerine yakından bakıyor ve tatilinizi daha eğlenceli hale getirecek drone modelini bulmanıza yardımcı oluyorum. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım.

Corby CX017 Zoom Ultimate

Alışveriş listeme aldığım ilk ürün, Corby firmasının CX017 Zoom Ultimate modeli. Hem yatay hem de dikey olarak havada sabit durabilen, 1080p HD video ve 2MP fotoğraflar çekebilen Corby CX017 Zoom Ultimate, elde ettiği görüntüleri akıllı telefonunuza kaydediyor. iOS ya da Android işletim sistemine sahip her türlü telefonla kullanabileceğiniz ürün, tatilde en iyi görüntüleri yakalamanız için ideal seçeneklerden biri. Ağırlığı 215 gram olan, 1080 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olan bu drone, otomatik pilot desteğine sahip ve 13-14 Dakika kesintisiz uçuş yapabiliyor.

Nautica Aero N100

Tatilde doğayı kuş bakışı görüntülemek için tercih edebileceğiniz bir başka drone ise Nautica firmasının Aero N100 modeli olabilir. 1080p HD video ve 2MP fotoğraflar kaydedebilen bu drone, iOS ya da Android işletim sistemli herhangi bir telefonla kullanılabiliyor. Otomatik kalkış, iniş ve havada sabit kalabilme yeteneğine sahip olan Nautica Aero N100, elde ettiği görüntüleri anlık olarak akıllı telefonunuza gönderiyor. Ağırlığı 215 gram olan, 1800mAh kapasiteli bataryası bulunan bu drone, maksimum 14 dakikaya kadar havada kalıp, görev yapabiliyor.

İlginizi çekebilir:  Bluetooth hoparlör satın almanın tam zamanı

DJI Mini 3 Fly More Combo Plus

Buraya kadar incelediğimiz iki model de maksimum 14 dakikaya kadar uçuş süresine sahipti. Uçuş süresi daha uzun bir drone arıyorsanız, 2453mAh kapasiteli bataryası bulunan ve maksimum uçuş süresi 38 dakika olan DJI firmasının Mini 3 Fly More Combo Plus adlı modeline bakabilirsiniz. 3840 x 2160 piksel (4K) 30fps video ve 12 megapiksel fotoğraf çeken bu drone, microSD, microSDHC ve microSDXC kartları destekliyor. Ağırlığı 250 gram olan, 5.5 inç büyüklüğünde dahili ekrana sahip olan bu drone, otomatik kalkış ve iniş ile havada sabit kalabilme özelliklerine sahip.

Autel Evo Nano+ Premium Bundle

Tavsiye edeceğim son drone, Autel firmasının Autel Evo Nano+ Premium Bundle adlı ürünü. 3840 x 2160 piksel (4K) 30fps video ve 50 megapiksel fotoğraf çeken, 2250mAh kapasiteli pile sahip olan bu dronun havada kalabilme süresi 28 dakika. Ağırlığı 249 gram olan, iOS ya da Android işletim sistemli telefonlarla kullanılabilen ve 256GB microSD kart destekli ürün, otomatik kalkış ve iniş ile havada sabit kalarak çekimler yapabilme yeteneğine sahip.

Son bir not: Bu yazıda incelediğim tüm droneler, 500 gramın altında olduğu için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün sistemine kayıt ve ehliyet zorunluluğu bulunmuyor.

Uygun fiyatlı kulaklık HyperGear Xpods Pro TWS, powerbank ve duvar şarj cihazı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir