Shadow

Tablet bilgisayar deneyimimi Gezgin dergisinde paylaştım

Özgür Çetin’in Genel Yayın Yönetmeni olduğu Gezgin dergisinin bu sayısında “Gezginler İçin Tablet” dosyasında benim de görüşüm yer aldı. Her zaman olduğu gibi, kayda geçsin diye dergideki görüşümü buradan paylaşıyorum. Buyrun beraber okuyalım:

Gazetecilik mesleğinin tablet bilgisayarların itici gücüyle yeni bir boyut kazandığı günümüzde, bu gelişmeleri yakından takip etmek ve olan bitenin farkında olmak için iPad kullanmak zorunluluk haline gelmişti benim için. Yurt içinde ve dışında hangi gazete, dergi ya da online medya organının iPad platformunu nasıl kullandığını, hangi yeteneklere sahip uygulamalarla bu platformda yer aldıklarını gözlemleme ve deneyimleme fırsatı buldum.

Örneğin artık her sabah evden çıkmadan önce PressReader uygulamasına Türkiye’deki gazeteleri indirip yolculuk süresince okuyor, zaman kazanıyorum. Ayrıca ‘podcast’ servisiyle de abone olduğum BBC, VOA, Deutsche Welle gibi haber ağlarını takip ediyorum. Günlük basın özetleri ve haber videoları, ben evde ya da ofisteyken iPad’ime otomatik olarak yükleniyor, yolculuklarım sırasında dünyadan haberleri radyo TV formatında takip edebiliyorum.

iPad, zaman kısıtı nedeniyle pek gerçekleştirmeye zaman bulamadığım kitap okuma eylemini de yeniden gerçekleştirme fırsatı verdi bana. Elektronik kitaplarımı yolculuklarda, havaalanında uçak beklerken, ya da havaalanından otele transfer süresince geçen, aslında iyi değerlendiremediğim kısa aralıklarda bile okuma alışkanlığı edindim. Bu gibi nedenlerle, şu ana kadar hayatımı bu kadar olumlu anlamda değiştiren başka bir elektronik cihazın hayatıma girmediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

“Gezginler İçin Tablet” dosyasınım tam metnini derginin bu ayki sayısından okuyabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Pazar Analisti Yavuz Selim Şen'le Çin'deki fırsatları konuştuk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir