StudentSN’in CEO’su İbrahim Tarlığ TechnoLogic’te

TechnoLogic programında bu hafta, Almanya’da başlayan bir başarı öyküsü olan StudentSN’in CEO’su İbrahim Tarlığ’ı konuk ediyorum. İbrahim’le programda yer alacak röportajın çekimi için Mecidiyeköy Profilo Alışveriş Merkezi’ndeki TeknoSA Planet’te buluştuk. Buluşmada StudentSN ekibinden Samet Aras da vardı. Hem İbrahim hem de Samet’le bu ilk yüzyüze görüşmemizdi.

Program çekimi nedeniyle kendilerine fazla zaman ayıramadım. Ancak başka bir zaman uzun uzun konuşma fırsatı bulabileceğimizi düşünüyorum. Röportajda sorularımla, başarılı bir öğrenci servisleri ağı projesi olan StudentSN’i İbrahim’in anlatımıyla tanımaya ve izleyenlerime de tanıtmaya çalıştım.

TechnoLogic’te bu hafta, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7’de siyah ekran hatası ortaya çıkması, Avrupa’da aylık 40 avro ile en pahalı geniş bant internet erişiminin İspanya’da oluşu ve Türk ‘hacker’larının profili hakkında bilgiler de yer alacak.

Haftanın sitelerinde ise, tüm rezervasyon işlemlerinizi tek adresten yapabileceğiniz rezervasyon.com.tr ve sinema filmlerindeki teknolojik hileleri bir güzel ifşa eden TeknoSinema’ya yer veriyoruz.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, Formula 1 yarışlarının müthiş keyfini bize yaşatmayı vaad eden F1 2009 adlı oyunla ilgili detaylar ekranda olacak.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Planet’ten üç dizüstü bilgisayarı tanımaya çalışacağız. Bu ürünler, Toshiba A500-19W (2161 TL), Sony Vaio VGN-FW52TF/H CEU (3922 TL) ve HP DV6-2050-ET (2660 TL).

TechnoLogic her hafta olduğu gibi, Cumartesi günü 15.25’te TVNET’te. Programın video kaydını ileriki haftalarda, http://www.techno-logic.tv adresinde bulabileceksiniz.

Bu arada TVNET’i İstanbul, Ankara, İzmir ve Isparta’da karasal yayından, DigiTurk’te 39., D-Smart’ta 85., Teledünya’da ise 55. kanaldan, Türksat 3A uydusundan (Frekans: 12653 Sembol: 4444 FEC: 5/6 Polarizasyon: Vervical) izleyebileceğinizi hatırlatayım. TVNET’in tüm programlarının kaydının http://www.tvnet.tv.tr adresinde yer aldığını da ayrıca not edeyim.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir