Shadow

Steve Ballmer’den geç kalmış bir itiraf!

Yazılım devi Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’den geç kalmış itiraflar! BBC’ye konuşan Ballmer, arama motorlarının önemini kavramakta geç kaldıklarını sonunda itiraf etti ve ekledi:

“Arama motoruna birkaç yıl önce yatırım yapmayı ister miydim? Evet isterdim. Goliath karşısındaki David gibi olabiliriz ama çalışıyoruz. Bu reklam modelini kaçırmış olabiliriz teknolojiyi değil.” diyor.

Google, arama sonuçlarıyla internet reklamlarını birleştirerek, cirosunu büyük oranda artırmıştı. Bu alanı fark etmeyen ve geç de olsa benze bir sistem kuran Microsoft, Yahoo’yu satın alarak, bu alanda öne geçmek istemişti. Ancak şirketin bu hayali de suya düşmüş ve Yahoo teklifi reddederek Google’la işbirliği yapmıştı.

Microsoft CEO’su Ballmer’ın tek endişesi Google’ın reklamdaki büyük başarısı değil. Google’un cep telefonları için ürettiği Android adlı yazılım da Ballmer’in ajandasında kendine yer buluyor. Android’in kendilerine rakip olamayacağını öne süren Ballmer, “Android’in daha ilk versiyonu çıktı. Bu versiyonda da kalacak gibi. Bir cep telefonu üreticisi bu yazılımı kullandı, bizimkini 55 cep telefonu üreticisi kullanıyor. Sadece bir operatör, Android’e destek veriyor, bizimkine 175 operatör destek veriyor.” diyor.

Ballmer, Windows Vista’da bazı sorunlar olduğunu da kabul etti. Ancak Vista’nın şimdiye kadarki en popüler işletim sistemi olduğunu savunmaktan da geri durmadı. Ballmer’e göre, “İşletim sistemi gibi temel birşey değiştirdiğinizde insanların sorunları olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir