Shadow

Sosyal medya reklâm mecraları hangileridir?

Sosyal medya

Yüzlerce farklı pazarlama stratejisi olsa da ilk günden itibaren yalnızca bir tanesi tutarlı satışlar getirebilir: sosyal medya reklamları.

Sosyal medya reklamları veya sosyal medya hedeflemesi, sosyal medya platformlarında kullanıcılara sunulan reklamlardır. Sosyal ağlar, belirli bir platformdaki etkileşimlere dayalı olarak son derece alakalı reklamlar sunmak için kullanıcı bilgilerini kullanır. Birçok durumda, hedef pazar bir sosyal platformun kullanıcı demografisiyle uyumlu olduğunda, sosyal reklamcılık daha düşük satın alma maliyetiyle dönüşümlerde ve satışlarda büyük artışlar sağlayabilir.

Sosyal medya kanallarında reklâmcılığın faydaları nelerdir?

Sosyal medya reklâmları neden hızlı yatırım getirisi için en iyi reklam bahisinizi oynuyor?

Çoğu kanal, yatırım getirisi sağlamak için önemli sağlama süresi gerektirir. Örneğin, içerik pazarlaması, backlink ve SEO çekişi sağlayabildikten sonra zaman içinde en iyi şekilde çalışır.

Bazı kanallar hızlı sonuçlar verir, ancak her gün değil. Örneğin, etkileyici pazarlama, düşük çaba (yüksek maliyet olsa da) için satış açısından size hızlı sonuçlar kazandırabilir. Ancak bu sonuçlar zaman içinde oluşmaya devam etmez. Bunun yerine, gönderi bazında satış kazanırsınız ve genellikle her deftere nakledilişinde daha az kazanırsınız.

Bazı kanallar tutarlıdır, ancak aramak için zaman alıcıdır. Örneğin, AdWords markanız için tutarlı sonuçlar üretebilir, ancak belirli bir yerleşimde ustalaşmak ve kazanmak biraz zaman alır.

Sosyal medya reklamları ile web sitenizin canlı olduğu ilk günden itibaren tutarlı satışlar elde edebilirsiniz.

E-ticaret reklâmları için en iyi 6 sosyal ağ

Sosyal medya pazarlaması nedir? Markanızı oluşturmak, satışları artırmak ve web sitesi trafiğini artırmak için gereklidir. Hedef kitlenizle bağlantı kurmak için sosyal medya platformlarının kullanılmasına sosyal medya pazarlaması denir. Ayrıca, işletmelerin yukarıda listelenen sosyal medya platformlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olan bir dizi sosyal medya yönetim aracı da vardır.

Her hafta yeni sosyal medya ağları ortaya çıkıyor ve bunların çoğu hiçbir zaman çekiş gücü kazanamayacak.

Bize göre, en popüler platformlardan başlamak en iyisidir, daha sonra karlı sistemler çalıştırdıktan sonra, bütçenizin bir yüzdesini daha deneysel kampanyalara ayırmaya bakabilirsiniz.

2020’de kanıtlanmış reklam stratejilerini takip edebileceğin ve tutarlı yatırım getirisi üretebileceğin 6 farklı sosyal medya kanalı var:

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • Snapchat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir