Shadow

Sony Walkman’in yeri bir başka

Son sahip olduğum Walkman kasetli bir üründü. 90’lı yıllarda almış ve uzun süre keyifle kullanmıştım. Sony bugün olduğu gibi, o gün de kalite demekti; ve Sony Walkman sahibi olmak ayrıcalıktı.

Aradan yıllar geçti. Walkman de değişime ayak uydurdu ve Sony, MP3 çalan farklı konseptte bir çok Walkman piyasaya sürdü. Apple’ın iPod fırtınası her ne kadar, dijital müzik sektöründe jenerik bir marka olsa da, Walkman, geçmişin ve bugünün farkında olanlar için hala sıkı bir marka.

Geçtiğimiz hafta ilk defa bir dijital Walkman’i deneme fırsatım oldu. Sony’nin NWZ-B152 model ürününü birkaç gün kullandım ve oldukça memnun kaldım.

2 GB kapasiteye sahip olan bu ürüne, yaklaşık 500 parça yüklenebiliyor. Bunun için, üzerinde bulunan gizli USB girişi kullanılıyor ve bilgisayara bağlanarak kolayca müzik aktarımı yapılabiliyor.

Ürünün en çarpıcı özelliklerinden biri de, sadece 180 saniye bilgisayara bağlı kalarak üç saate kadar kesintisiz çalışma süresi elde etmesi. Tam şarj edildiğindeyse, tam 18 saat kesintisiz müzik dinlemek mümkün oluyor.

Sony’lerde kasetli dönemlerden bu yana bulunan ‘Mega Bass’ özelliği ve Ekolayzer müzik dinlerken basları daha güçlü hissetmeyi ve müzikten daha fazla keyif almayı sağlıyor.

Sony’nin bir çok ürününde de bulunan ZAPPIN modu da, her şarkının nakaratlarını otomatik olarak algılayıp çalarak, istenilen şarkıyı cihazın Jog Dial butonuna birkaç basışta bulmaya yardımcı oluyor.

Son olarak belirteyim ki, Sony NWZ-B152 Walkman’de oldukça güçlü bir aydınlatıcı var. Müzik dinlerken çok şık bir vumetre olarak görev yapıyor. Hayatının bir bölümü, kasetli teyplere elektronik devreler kurarak, ‘Led’li vumetre ve Ekolayzer yapmak için için geçen bir nesilden biri olarak, “Vumetre” ve “Ekolayzer” kavramları bana çok şey hatırlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir