Shadow

Siz karar verin: KimGelsin!

Müzik ve eğlence sektöründe sanatçı, organizatör, sponsor, e-bilet kurumları, mekanlar ve izleyiciyi aynı platformda buluşturmayı amaçlayan internet projesi KimGelsin.com yayın hayatına başlıyor.

Kullanıcılarının konser taleplerini toplayıp ilgili kişi ve kurumlarla paylaşmayı kendine görev edinen KimGelsin.com, aynı zamanda izleyiciyi gerçekleşecek tüm müzik etkinliklerinden haberdar ediyor, bu etkinliklerin daha kolay takip edilebilmesi için oldukça faydalı ve kullanımı kolay araçlar sunuyor.

Türkiye’de uzun yıllar müzik, eğlence, reklam-iletişim ve internet teknolojileri alanlarında görev yapmış, konularında uzman bir grup genç girişimci tarafından kurulan KimGelsin.com’u proje yöneticilerinden Volkan Çınar ve Ceren Yücel şu şekilde anlatıyor:

“Kullanıcılar sisteye üye olup izlemek istedikleri sanatçıya oy veriyorlar.  Bu şekilde toplanan oylar siteyi  takip eden etkinlik organizatörleri ve menejerler için önemli bir kaynak. Ayrıca tüm istatistikleri gerektiğinde kullanmak üzere saklıyoruz.  Bunları talep edilmesi durumunda ilgili kişi ve kurumlarla paylaşacak, etkinliklerin gerçekleşmesi için gerekli desteği site tarafından vereceğiz. Bunun yanı sıra toplayacağımız veriler yoluyla ileriki dönemlerde bizzat bu organizasyonların parçası olma, ya da tek başına gerçekleştirme yoluna gidebiliriz. KimGelsin’den bağımsız gerçekleşek her türlü müzik etkinliğinde ise oy veren tüm kullanıcılarımızı bilgilendireceğiz hatta bu üyelerimizi çeşitli ayrıcalıklardan yararlandırmayı hedefliyoruz.”

Müzik organizasyonları pazarına hizmet etmek amacıyla projeye başladıklarını belirten projenin ortaklarından Mohaç Yücel, Türkiye’de izleyici ve organizatörü buluşturabilecek ortak bir platformun olmamasının karşılıklı bilgi alışverişini engellediğini ayrıca kurumlar arası rekabet dolayısıyla iletişimin sıfıra yakın olduğunu bu nedenle sektörü şeffaf bulmadıklarını söyledi. Yücel ayrıca pazarın dijital anlamda oldukça bakir olduğunu ekledi.

Projenin diğer bir ortağı Selçuk Uzun ise; “Bugün pazar için en önemli açıklardan biri ortak platform. Albüm satışları maalesef gerçeği yansıtmıyor, güvenilir kaynak sıkıntısı çok ciddi boyutlarda.  Sponsorlar, organizatörler ve sanatçılar gerçek talebi göremiyorlar.” dedi.

İlk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa’da gerçekleşecek müzik etkinkinlerinin takip edilebildiği site, üye olan kullanıcılarına ilgilendikleri etkinliği takvimlerine ekleme, bilet satın alabilme ya da bilet satışı için haberdar edilmeyi talep etme olanağı da sunuyor.

Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en kapsamlı müzik içeriğine de sahip olmayı hedefleyen KimGelsin.com, özgün sanatçı içerikleri, etkiliyici ve kullanıcı dostu tasarımıyla da dikkat çekiyor.

http://www.kimgelsin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir