Shadow

Silinen fotoğrafları nasıl geriye getirebilirsiniz?

Fotoğraflar insanlar için en güzel anıların başında geliyor. Yüz yılın üzerinde bir geçmişi olan fotoğraf ve fotoğrafçılık son yıllarda dijitale evrildi. Eskiden büyük emekler harcanarak oluşturulan fotoğraflar şimdi elimizin altında cebimizin içinde. Telefonlarımızda en fazla yer kaplayan öğelerin başında fotoğraf ve videolar gelmekte. Sosyal mecralar popüler olmaya başladıktan sonra öncesinde Facebook şimdilerde İnstagram?da hep fotoğraf paylaşıyoruz. Hal böyle olunca fotoğrafların değeri ve saklanması büyük önem taşıyor.

Çoğu zaman fotoğraflarımızı telefondan bilgisayarlarımıza aktarıyoruz. Hemen dolan telefon hafızalarını boşaltıp rahatlamanın en iyi yolu belirli periyotlarda bilgisayar, harici disk ve USB bellek gibi cihazlara taşımak. Bunları yaparken bazen fotoğraflarımız kayboluyor ya da yanlışlıkla silinebiliyor. Böyle durumlar hiç istemediğimiz kötü olumsuzluklar ancak başa çıkmanın yolları var elbette.

veri kurtarma

Teknoloji ve yazılım sektörü artık birçok soruna çözüm üretebiliyor. Bunlardan birtanesi de silinen fotoğraf ve dosyaların geri getirilebilmesi. EaseUS geliştirdiği veri kurtarma programı EaseUS Data Recovery Wizard Free sayesinde silinen ya da kaybolan dosyalarınızı kurtarabiliyor. Hem de bunu 2 GB?ta kadar ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Ücretsiz haktan yararlanmak için programı sosyal medya hesaplarından paylaşıp 2 GB?lık veri kurtarma hakkını elde edebiliyorsunuz.

EaseUS Data Recovery Wizard Free ile fotoğraflarınızı kurtarırken buradaki dosya formatlarını desteklediğini unutmayın; JPG/JPEG, TIFF/TIF, PNG, BMP, GIF, PSD, CRW, CR2, NEF, ORF, SR2, MRW, DCR , WMF, RAW, SWF, SVG , RAF, DNG.

Silinen Fotoğrafları Kurtarma Adımları

Bilgisayarınıza EaseUS Data Recovery Wizard Free programını aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirin.

https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Ücretsiz indirmek için açılan sayfadaki Free Download butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında bilgisayarınıza kurulumu gerçekleştirin ve sonrasında programı çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra aşağıdaki disk seçme ekranını göreceksiniz. Burada fotoğraflarınızın bulunduğu diski seçin.

veri kurtarma

Diski seçtikten sonra ekranın sağ alt kısmındaki Tara butonuna tıklayın ve tarama işlemini başlatın. Tarama işlemini başlattıktan sonra diskin boyutuna ve silinen dosyaların sayısına göre bu işlem bir zamanınızı alabilir. Bu kısımda biraz sabırlı olmanız gerekiyor.

veri kurtarma

Tarama esnasında bulunan dosyalar ekranda beliriyor, eğer dosya isminden aradığınız fotoğraf ve klasörleri bulduğunuzu düşünüyorsanız sol altta bulunan kalan süreyi gösteren bölümden tarama işlemini durdurup kurtarma adımına geçiş yapabilirsiniz.

veri kurtarma

Son adımda bulunan dosyalar fotoğraflar arasından dilerseniz hepsini dilerseniz de bir kısmını kurtarabilirsiniz. Bunun için ekrandaki listede her satırın yanında bulunan kutucuğu işaretleyebilirsiniz. İşaretleme ve seçim işlemi sona erdikten sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan Kurtar butonuna basarak kaybolan ya da silinen dosyalarınızı hemen kurtarabilirsiniz.

Bana Yalan Söylediler [İnternet ve Gerçek Yüzümüz] – Seth Stephens-Davidowitz

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir