Savaş ve şiddet yok satıyor!

Modern Warfare 2 adlı oyunun dünya çapındaki beş günlük satışı sinema ve video oyun satış rekoru kırdı. Oyunun günlük satış miktarı 550 milyon dolara ulaşarak eğlence sektöründe tüm zamanların en büyük açılışı oldu.

Activision Blizzard, bugün Infinity Ward’dan Call of Duty: Modern Warfare 2’nin dünya çapındaki beş günlük satış miktarlarının sinema ve video oyun satış rekorlarını kırmaya devam ettiğini duyurdu. Activision tahminlerine göre beş günlük satış miktarı 550 milyon dolara ulaşarak eğlence sektöründe tüm zamanların en büyük açılışını gerçekleştirdi. Modern Warfare 2 daha önceki ilk ve beş günlük sinema, kitap ve video oyun satış rekorlarını alt üst etti:

  • Dünya çapında en yüksek beş günlük sinema açılış değeri, Harry Potter ve Melez Prens’e aitti ($394 milyon)
  • Ülke çapında en yüksek beş günlük sinema açılış değeri, Kara Şovalye’ye aitti ($203.8 milyon)
  • Dünya çapında en yüksek beş günlük video oyun satış rekoru, Grand Theft Auto IV’e aitti (6 milyon kopya, $500 milyon)
  • Ülke çapında en yüksek ilk gün sinema açılış değeri, Kara Şovalye’ye aitti ($66.4 milyon)
  • Dolar cinsinden en yüksek ilk gün kitap satışı, Harry Potter & Ölüm Yadigarları’na aitti ($220 milyon)
  • Dünya çapında en yüksek ilk gün video oyun satış rekoru, Grand Theft Auto IV’e aitti (3.6 milyon kopya, $310 milyon)

Modern Warfare 2’nin rekorları Xbox LIVE’da da devam ediyor, Microsoft’un bildirdiğine göre oyun aşağıdaki yeni standartları belirlemiş bulunuyor:

  • Yalnızca ilk günde Call of Duty: Modern Warfare 2 çokluoyuncu modlarında harcanan zaman: 5.2 milyon saat.
  • 10 Kasım’da 2.2 milyon oyuncu Call of Duty: Modern Warfare 2 oynadı. Bu, Xbox LIVE için yeni bir tek-gün rekoru.
  • İlk günde Call of Duty: Modern Warfare 2 için 11 milyonun üzerinde başarı açıldı.

‘Call of Duty: Modern Warfare 2 yalnızca beş günlük satışıyla tarihin en büyük açılışını yaptı ve bir popüler kültür mucizesi haline geldi,’ diyor Activision Blizzard, CEO’su Robert Kotick; ‘Oyunun başarısı eğlence sektörünü de yeniden tanımlamış oluyor, milyonlarca tüketici diğer medya alanlarıyla meşgul olmak yerine Modern Warfare 2 oynamayı tercih etti.’

Activision Blizzard, Call of Duty: Modern Warfare 2’nin başarısına rağmen endüstri temellerine etkileyebilecek Amerikan ekonomisi ve küresel ekonomi gibi değişkenleri ve tüketici harcamaları gibi önemli performans kalemlerini de göz önünde bulundurarak temkini elden bırakmıyor.

Modern Warfare 2 ESRB tarafından Kan, İlaç Kullanımı, Yoğun Şiddet ve Argo nedeniyle ‘M’ (Yetişkin) derecesi ile sınıflandırıldı. Oyun hakkında daha fazla bilgi için http://www.modernwarfare2.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir