Shadow

Sanal POS nedir?

Sanal POS Nedir?

İnternetten online olarak satış yapmaya başlayacak olanlar için sanal POS nedir konusu çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü e-ticaret yapmak isteyenlerin ödeme alma noktasında karşısına çıkan seçenekler arasında en pratik olanı sanal POS’tur. Sanal POS en genel haliyle fiziki bir mağazada alışveriş yapıldığında kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yaparken kullanılan POS cihazının internete taşınmış halidir.

E-ticaret sitelerinde sanal POS pek çok farklı şekilde kullanılabiliyor. Ancak genel olarak işleyiş kart bilgilerinin sanal POS aracılığı ile ilgili bankaya aktarılması şeklinde oluyor. Ödenen miktar yapılan anlaşmaya bağlı olarak ilgili bankadan tahsil ediliyor. Sanal POS’un güvenli olup olmadığı da en çok merak edilen unsurlar arasında bulunuyor.

İnternet sitesinin SSL sertifikalı olması durumunda kullanıcıların kredi kartı bilgileri ya da banka kartı bilgileri oldukça güvenli bir şifreleme sistemi ile şifreleniyor. Bu nedenle SSL sertifikasının internet dolandırıcılarını çok büyük oranda engellediğini belirtebiliriz. Sonuç olarak halihazırda en güvenli sanal ödeme alma aracı olduğunu belirtmek mümkün.

E-Ticarette yeni olanlar tercihini bu Sanal POS’tan yana kullanıyor

Sanal POS hizmeti sağlayan kuruluşlar artık çok daha cazip seçenekler sunabiliyor. Bunlar arasında en çok ön plana çıkan paytr.com oluyor. Paytr sanal POS sahteciliğe karşı oldukça güvenli bir kullanım şansı sunuyor. Bu nedenle özellikle internetten satış yapmaya yeni başlayanlar tercihini bu sanal POS hizmetinden yana kullanabiliyor.

Bununla birlikte ertesi iş günü ödeme alma şansı sunuyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. Sanal POS üzerinden yapılan ödemelerin sadece 1 iş günü sonrasında tahsil edilebiliyor olması elbette e-ticaret dünyasında büyük bir önem taşıyor.

Sanal POS kullanmak için öncelikle başvuru yapmak gerekiyor. Ardından evrakların hazırlanması ve online olarak yüklenmesi sanal POS kullanıma hazır olması için yeterli oluyor. Sanal POS sadece 2 saat gibi çok kısa bir süre içerisinde açılıyor ve hemen internet siteniz üzerinden ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir:  Cepten satış taktikleri

Ödeme kanallarını tek bir entegrasyon ile internet sitenize kazandırabiliyor olmanız da dikkatlerden kaçmıyor. Bu arada sanal POS taksitli ödeme imkânı da tanıyor. Aynı zamanda ön ödemeli kartlarla da sanal POS üzerinden ödeme yapılabiliyor. Daha detaylı bilgi almak isterseniz paytr.com adresine de tıklayabilirsiniz.

Baseus Encok W05 TWS kablosuz kulaklık incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir