Shadow

Sağlığınız için su arıtma sürahisi tercih edin

su arıtma

MELİH BAYRAM DEDE

Sağlıklı su kullanmak isteyenler için uzun süredir farklı markaların, farklı su arıtma cihazları mevcut. Su arıtma cihazlarının fiyat olarak yüksek oluşu, tüketicileri, nispeten daha ekonomik olan su arıtma sürahisi modellerine yöneltiyor.

Bu yazıda, MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan BRITA firmasının su arıtma sürahisi ürünlerine yakından bakacağız.

BRITA firmasının Marella XL model su arıtma sürahisi, Microflow adlı bir teknoloji kullanarak, musluk suyunu 3 aşamada filtreliyor ve içimi yumuşak, lezzetli ve temiz bir suya dönüştürüyor.

MAXTRA+ adlı özel filtre teknolojisi

3.5 litre kapasiteli bu su arıtma sürahisinin içinde MAXTRA+ adlı özel bir filtre bulunuyor. Sağlıklı su size ulaşama kadar özel bir süreçten geçiyor. Önce süper ince örgü, borulardan gelen su içindeki olası iri taneli parçacıkları tutuyor.

Ardından Güçlü İyon Değiştirici ve Hindistan cevizi kabuklarından yapılan MikroKarbon İnciler, sudaki kireç birikimini engelliyor, suyu içilebilir hale getirmek için yumuşatıyor, musluk suyundaki kloru temizliyor, varsa kurşun ve bakır gibi ağır metalleri de filtreliyor.

Gelişmiş filtre sistemi suyu temizliyor

Suyun tadı ve kokusunu bozan maddeleri, içindeki milyonlarca deliğe hapseden filtre, suyun saf ve taze şekilde size ulaşmasını sağlıyor. Üretici firma tarafından çevre dostu ve gıda kodeksine yüzde 100 uygun olduğu belirtilen filtreler, tek kullanımlık plastik ambalaj tüketiminin azaltılmasına da katkı sağlıyor.

Her bir filtre, 150 litreye kadar musluk suyunu temizleme imkânı sunuyor. Bu da yaklaşık olarak 8 adet damacana suya karşılık geliyor. Damacana ambalaj tüketilmediği için de plastik kullanımı yılda yaklaşık 25 kg. azaltılmış oluyor. Bu yönüyle de su arıtma sürahisi kullanımının çevre dostu bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir:  Çok gizli bir numara!

BRITA Memo adlı dijital göstergesi var

Su arıtma sürahisi ürünlerinde, filtreleri değiştirmeniz gerektiğini anlamanız için BRITA Memo adlı bir gösterge bulunuyor. Marella ve Aluna modellerinde bulunan bu gösterge, filtrenin kalan ömrünü hafta cinsinden size gösteriyor.

BRITA Memo özelliği, kalan süreyi çubuk göstergelerle hafta bazında ifade ediyor. Her yeni filtre taktığınızda “Start” tuşuna basarak süreci başlatmanız gerekiyor. Bu gösterge, sağlıklı su tüketmenizi kolaylaştıran iyi bir özellik. BRITA Marella XL su arıtma sürahisi, içinde dijital gösterge bulunan kapak kısmı hariç, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Kutudan 1 adet MAXTRA+ su filtresi çıkıyor

BRITA Marella XL su arıtma sürahisini satın aldığınızda, ürünün kutusundan 1 adet MAXTRA+ su filtresi çıkıyor. Kullanım süresi boyunca yeni filtreler satın almanız ve 4 haftada bir gerekiyor.

Firmanın Style model su arıtmalı sürahisi ise gelişmiş LED’li yeniden dolum zamanını hatırlatma göstergesine sahip. Bu modelin de BRITA Smart Light adlı elektronik kısmı hariç, diğer parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Bu arada su arıtma cihazlarının sadece musluk suyunu içilebilir hale getirmek için kullanılmadığını, çay ve kahve ya da soğuk içecekler hazırlarken de yararlanıldığını belirtmek gerek. Filtre edilmiş suyla yapılan çay ve kahvenin ya da soğuk içeceğin tadı doğal olarak daha lezzetli oluyor.

Video: Tek şarjla 70 gün | Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir