Shadow

S-LINK Swapp SL-EG22 kameralı akıllı kapı zili ile üst düzey güvenlik

Kameralı akıllı kapı zili ile üst düzey güvenlik

MELİH BAYRAM DEDE

Evinizin güvenliği için S-LINK firmasının Swapp SL-EG22 model kameralı akıllı kapı zili oldukça kullanışlı bir ürün. Kapınıza gelenleri görebilme ve gerektiğinde iki yönlü olarak konuşabilme imkânı sunan bu akıllı kapı zili, siz yokken kapınıza gelen kişilerin fotoğrafları ile video görüntülerini kaydedebiliyor.

Böylelikle evinizin çevresinde olan bitenden haberdar olabiliyorsunuz. Aynı zamanda akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulamayla da desteklendiğinden, nerede olursanız olun evinizin güvenliğinden habersiz kalmıyorsunuz. Kapı önünde hareket algılandığında veya biri zile bastığında telefonunuza otomatik olarak bildirim gelmesi faydalı bir özellik.

İki temel parçadan oluşuyor

S-LINK Swapp SL-EG22 kameralı akıllı kapı zili temel olarak iki parçadan oluşuyor. Birincisi kapınızın önüne monte edeceğiniz dış ünite. Diğeri ise evinizin içindeki her hangi bir prize takacağınız iç ünite. Ürünün kutusundan iki adet şarjlı pil ile dış üniteyi monte etmeniz için vida ve dübeller çıkıyor.

Dış ünitenin üzerinde hareket algılayıcı (PIR) sensör, kamera, mikrofon, zil butonu ve alt tarafında ise hoparlör mevcut. Dış ünitenin iç arka tarafından pili azaldığında şarj etmeniz için USB girişi bulunuyor. Zilinizin pili azaldığında kapı önünden söküp, şarj etmeniz gerekiyor.

Kapıya geleni cepten görün

S-LINK Swapp SL-EG22 kameralı akıllı kapı zilini kullanmak için akıllı telefonunuza TUYA Smart adlı mobil uygulamayı yüklemeniz ve evinizdeki kablosuz internet ağıyla cihazı entegre etmeniz gerekiyor. Gerekli kurulum yönergelerini yerine getirdikten sonra sistem kullanıma hazır hâle geliyor. Cihaz 2.4 GHz bandını destekliyor.

Mobil uygulama içerisinden akıllı kapı zilinin tüm ayarlarını yönetebiliyorsunuz. Veri depolama için bulut servisi satın alma, fotoğraf ve video kesitleri alma, kapıya gelenlerle sesli görüşme yapabilme, gerektiğinde geçmişe dönük görüntüleri kontrol etme işlevlerini telefonunuzdan yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Çocukları korumanın 5 yolu

İç ünitenin ses seviyesi 100db

Evinizin içinde bir prize takacağınız iç ünitede ise ses azaltma ve artırma düğmeleri ile melodi değiştirme botunu bulunuyor. Buradan farklı melodiler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu akıllı kapı zili birisi butona bastığında üç farklı noktadan sesli uyarı veriyor. Dış ünite, iç ünite ve akıllı telefonunuzdan aynı anda zil sesi duyuyorsunuz. İç ünitenin ses seviyesi ise 100db.

İç ünitede ve akıllı telefonunuzda zil ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Ancak dış ünitede se seviyesini ayarlama özelliği bulunmuyor. Bu nedenle apartman içinde kullanımlarda kapı zilinin dış ünitesinden çıkan sesi biraz yüksek kalabiliyor.

Gece görüş desteğine sahip

Bu akıllı kapı zili 138 derece geniş açılı lens ile gece görüş özelliğine sahip. 2 megapiksellik kamera, 1920x1080P yani Full HD video ve fotoğraf yakalayabiliyor. Görüntüler ayrıca satın alacağınız maksimum 64GB kapasiteli Micro SD karta kaydediliyor. Dilerseniz şirketin ekstra olarak ücretli sunduğu bulut hizmetine abone olabilir, görüntüleri burada da tutabilirsiniz.

Ruijie Reyee RG-EW300R Wi-Fi Menzil Genişletici incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir