Shadow

RZK’ya FORTINET’ten büyük ödül

RZK Mühendislik ve Bilgisayar Sistemleri, FORTINET tarafından 2007 nin ‘En iyi destek veren ve destek altyapısına sahip distribütörü’ ödülünü ve ünvanını aldı.

FORTINET Internet/Network Güvenlik Sistemleri firmasının Nisan başında İtalya’da düzenlenen distribütörler toplantısında Fortinet Türkiye Distribütörü; RZK Mühendislik ve Bilgisayar Sistemleri 40 distribütör arasından EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Hindistan) ‘En iyi destek veren ve destek altyapısına sahip distribütörü’ ödülüne layık görüldü.
Plaketin yanında FORTINET’in hızını ve güvenliğini simgeleyen motorsiklet kaskını RZK Genel Müdürü İsmail KUTAN aldı. İsmail KUTAN bu ödülün artık firma olarak hedeflerini yükselttiğini ve bundan sonra hizmet kalitelerini yükselen bir grafikle ödüle layık olmak için daha da arttırmaları gerektiğini vurguladı. 2004 yılından bu yana FORTINET ürünlerinin Türkiye’deki tek distribütörü olduklarını ve bu süreçte çalışmalarına sorunsuz bir şekilde devam ettirdiklerini belirten İsmail Kutan internet/network güvenliği konusunda FORTINET ve RZK olarak bu kısa zamanda çok önemli referanslar edindiklerini ve bu konudaki önemli bir açığı kapattıklarını ifade etti.

FORTINET, bugünün sürekli değişen network tehditlerine karşı 2000 yılında, Bütünleşik Internet Güvenlik Sistemleri geliştirmek ve üretmek amacıyla kurulmuş öncü bir firmadır. Özel olarak, Bütünleşik Internet Güvenlik Sistemleri geliştirmek amacıyla kurulmuş olması nedeniyle, bu kategorinin lider firmalarından birisidir. (2006 ve 2007 yılı satış verilerine dayanılarak açıklanan IDC raporuna göre, FORTINET, Bütünleşik Güvenlik Sistemleri [UTM] kategorisinin lider firmasıdır.) FORTINET, tüm elzem güvenlik uygulamaları ve servislerini bütünleşik olarak sağlayan ileri teknoloji güvenlik platformları sunar. FORTINET’in ödüllü Güvenlik sistemleri, Tüm dünyada binlerce kullanıcının Ağlarını korumaktadır. Bunlar arasında, en büyük Telekom Operatörleri, Servis Sağlayıcılar ve her ölçekte kurumlar vardır.

Fortinet Bütünleşik Güvenlik Sistemlerinin temel özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Tek bir cihaz üzerinde bütünleşik Ağ Güvenliği; ilave Yazılım ve Donanım gerektirmez.
 • Tüm ürünlerde, tüm fonksiyonlar için sınırsız kullanıcı lisansı ve fiyatlandırmada sadelik sözkonusudur.
 • ICSA Sertifikalı Güçlü Firewall
 • ICSA Sertifikalı VPN Gateway ve SSL VPN; Internet üzerinden güvenli kurumsal bağlantı
 • ICSA Sertifikalı Gateway AntiVirüs (Ağ Geçidinde Virüs Kontrolü)
 • HTTP, FTP, SMTP, POP3, IMAP, IM (Instant Messagins – Yahoo, MSN, AOL, ICQ) trafiğinde ve VPN Tünelleri içinde Virüs tarama ve tehdit durdurma, kullanıcı yetkilendirme, IM trafik monitör ve arşivleme özelliği
 • ICSA Sertifikalı IDS/IPS. 2000’den fazla IDS/IPS imzası ile saldırı tesbit ve engelleme imkanı sağlar. Uygulama imzaları ile Firewall tarafından engellenemeyen uygulamaları engelleme kabiliyetine sahiptir. (P2P uygulamaları vs.)
 • WAN tarafında birden fazla Internet bağlantısını destekleme
 • İçerik ve URL Filtreleme; URL Kategori filtreleme için FortiGuard Web Filtreleme Servisi.
 • İstenmeyen e-mail’leri engelleme; FortiGuard Antispam servisi.
 • Grafik arayüzden güvenli yönetim ve izleme;
 • SNMP desteği. FortiAnalyzer sistemleri ile kapsamlı log tutma ve raporlama.

RZK Mühendislik ve Bilgisayar Sistemleri 1994 yılından günümüze Network, Network Güvenlik Sistemleri, Telekomünikasyon ve Mühendislik konularında faaliyet gösteren Ankara merkezli bir şirkettir. RZK, FORTINET firmasının FortiGate ürün ailesi ile; KOBİ ölçeğinden, Üniversite ve Telekom Operatörü ölçeğine kadar, 5 kullanıcıdan, 50,000 kullanıcıya kadar Internet ve Network güvenlik çözümleri sunabilmektedir.

Fortinet ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgiye www.rzk.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir