Rakipler çekildi Media-Saturn hedef büyüttü

Media-Saturn, Best Buy gibi güçlü rakiplerin tutunamayıp çekilme kararı aldığı bir dönemde yeni mağazalar açarak, Türkiye’de daha geniş müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Kısa süre içinde Media Markt mağazalarının sayısı 20’ye, Saturn mağazaları sayısı ise beşe çıkarılacak.

Türkiye’de Media Markt ve Saturn teknoloji mağazalarıyla faaliyet gösteren Alman şirketi Media-Saturn, hedef büyüttü. Best Buy gibi güçlü rakiplerin tutunamayıp çekilme kararı aldığı bir dönemde Media-Saturn, yeni mağazalar açarak, Türkiye’de daha geniş müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Kısa süre içinde Media Markt mağazalarının sayısı 20’ye, Saturn mağazaları sayısı ise beşe çıkarılacak. Media-Saturn Türkiye CEO’su Nuri Topatan, “Şu anda Media Markt olarak 17 ve Saturn olarak üç mağazamız var. Yakın tarihte İstanbul Bahçelievler’de 18., Kayseri’de 19. ve Antalya’da 20. Media Markt mağazalarımızı açacağız. Türkiye’deki dördüncü Saturn’ü İzmir Gaziemir’de, beşinci Saturn’ü ise istanbul Şişli’de Doğan-Trump Tower’da açmaya hazırlanıyoruz.” dedi.

1500 KİŞİYE İSTİHDAM

İçinde bulundukları sektörün, sürekli kendini yenileyen, gelişen zorlu bir sektör olduğunu vurgulayan Topatan, “Ayak uydurmak için daima yeniliğe ve rekabete açık olduk. Geçtiğimiz bir yıl içinde faaliyette olduğumuz sektörde, hepimizin gayretleriyle hedeflerimizin çoğunu gerçekleştirdik ve Media-Saturn’ün gücüne yakışır bir performans sergiledik. 2010 yılında Media-Saturn olarak Türkiye’de 17 mağazaya  ve bugün itibarıyla 20 mağazaya ulaştık. Ekibimiz 1500 kişiyi aştı. Ciromuz yüzde 74,7 artı.” şeklinde konuştu. Media Markt ve Saturn Türkiye, 2010 yılını 371 milyon Euro ciro ile kapatmıştı.

4 YENİ MARKA GELİYOR

Media-Saturn, mağaza sayısını artırmanın yanı sıra ilk defa dört yeni markayla da sektöre farklılık getirmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Topatan şunları söyledi: “Media-Saturn olarak yine yenilik yaratıp, başka hiç bir yerde bulamayacağınız 4 yeni markayı mağazalarımızda satmaya başlayacağız. En geniş ürün grubumuzu ok markalı ürünlerimiz oluşturacak. Bu ürünlerdeki sloganımız ‘Basic’ olacak. Yüksek kalite, dizayn ve üstün performanslı küçük ve büyük ev aletleri grubundaki ürünlerimizi Koenic markası ile, yeni aksesuar ürün grubumuzu Isy markasıyla tüketicilerimize sunacağız. Dördüncü markamız ise Peaq olacak. Yüksek kalite, yüksek performans ve modern dizaynla üretilen elektronik ürünlerimiz Peaq markası ile müşterilerimizle buluşacak. Ok ve Koenic markalı ürünlerimiz bu yıl raflarımızda yerini alacak, eminim ki tüketicimiz, Media-Saturn güvencesi ile bu yeni markalara büyük ilgi gösterecek.”

İNTERNETTEN SATIŞ BAŞLIYOR

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Ülke Genel Müdürü Aziz Süzer ise, Media Markt, hem de Saturn’ün kısa süre içinde internetten satışa başlayacağını açıkladı. Süzer, “Hedefimiz  sadece değişen tüketici alışkanlıklarına cevap vermek değil, bu konuda da yine bir numara olmak. Türk tüketicisine en iyi, en yeni ürünleri, en iyi fiyata en iyi hizmet ile sunacağız. Ayrıca bu şekilde bizi tanıyan, bekleyen ve ulaşamayan birçok tüketiciye de ulaşma imkanı sağlamış olacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir