Shadow

Portishead albümü Last.fm’de

Sosyal Müzik Ağı, Portishead’in ‘Third’ adındaki üçüncü albümünün tamamını, resmi çıkış tarihinden bir hafta önce Free-On-Demand (talep üzerine ücretsiz) olarak netten dinlemeye açacak.

Last.fm, Portishead’in uzun zamandır beklenen ‘Third’  adındaki albümünün tamamının, çıkışından bir hafta önce, 21 Nisan’dan itibaren siteye özel olarak ücretsiz sunulacağını bugün duyurdu.

Bristol’lu grubun 11 seneden sonra çıkardığı ilk stüdyo albümü ‘Third’deki 11 parçanın hepsi 21 Nisan’dan itibaren 7 gün boyunca, albümün resmi çıkış tarihi 28 Nisan’a kadar ücretsiz olarak tam uzunlukta netten dinlenebilecek.

Last.fm’in kurucularından Martin Stiksel; “İngilitere’den çıkan en yaratıcı ve etkili gruplardan olan Portishead’in modern klasikler trilojisinin sonuncusunun galasını sunabilecek olmaktan çok büyük gurur duyuyoruz. Bu bizim için çok şey ifade ediyor, çünkü Portishead Last.fm’e yüklenen ilk sanatçılardandı ve ikinci albümlerindeki ‘Cowboys’ parçası da 2002’de siteyi kullanıma açtığımızda çalınan ilk parçaydı. Dolayısıyla özel albüm galaları serisinin, Last.fm’in kuruluşuna yardım eden bir grup tarafından başlatılması çok uygun düştü.” dedi. 

Albüm, 21 Nisan Pazartesi gününden itibaren Lastfm.com.tr/music/portishead/third adresinde dinlenebilecek.

İnternet üzerindeki en büyük lisanslı müzik arşivine sahip olan Last.fm, ilk defa bir sanatçıyla albümün resmi çıkışından önce özel albüm galası işbirliği yapmış bulunuyor. Portishead’in önceki bütün albümleri de Lastfm.com.tr/music/portishead adresinde, Free-On-Demand (talep üzerine ücretsiz) hizmetinin verildiği yerlerde netten tam uzunlukta dinlenebiliyor.

Amerika’da en hızlı büyüyen ücretsiz müzik sitesi olan Last.fm 2008 boyunca ve sonrasında özel albüm galaları sunmaya devam edecek.

2002 yılında kurulan Last.fm, dünya çapında internet üzerindeki en büyük  ücretsiz müzik platformu. Universal, EMI, Warner Music Group, Sony BMG, CD Baby, bağımsız toplayıcılar The Orchard ve IODA, ve 150 binden fazla bağımsız sanatçı ve firmayla yaptığı ortaklıklar sayesinde, kaydolmaya veya herhangi bir yazılım indirmeye gerek kalmadan müzik severlere her türden milyonlarca parçayı talep üzerine ücretsiz sunuyor.

Parçalara ücretsiz erişim ‘Last.fm’in ABD’de en hızlı büyüyen ücretsiz çevrimiçi müzik ağı haline gelmesini sağlayan hizmet- sağlamanın yanı sıra, müzikseverler medya çalarlarını Last.fm’in veritabanına bağlayarak kendi müzik tercihlerini paylaşabilmekte. Böylece, Last.fm müzik zevklerini baz alarak kullanıcılarına şarkı, sanatçı, yerel konser ve başka üyeler önerebilme özelliğine sahip.

Bir şirkete kayıtlı olmayan sanatçılara müzikleri internet üzerinden her çalındığında doğrudan gelir elde etme olanağı da sağlayan Last.fm,  benzersiz Sanatçı Telif Hakkı programıyla onlara destek de olmakta. Last.fm hakkında daha fazla bilgiyi  www.lastfm.com.tr sitesinde bulabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir