Shadow

‘Paramız çok ama adam gibi bir sitemiz yok!’ eskide kaldı!

6 Nisan 2009’da ‘Paramız çok ama adam gibi bir sitemiz yok!’ başlığıyla, İMKB’nin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın web sitesinin teknolojik olarak yetersizliği ve gelişmemişliğiyle, piyasaları takip edenleri bilgilendirmekten çok uzak olduğunu yazmıştım.

O günkü yazımda, şöyle demiştim: “Yaklaşık 10 yıl önceki web sitelerini andıran ve interaktifliğin kullanılmadığı web sitesi, gümüzün olmazsa olmaz teknolojilerinden bile çok uzakta. Örneğin sitede hala, içeriği kolay takip için RSS seçeneği bulunmuyor. Birçok veri, kullanışlılıktan çok uzak bir şekilde ZIP, Excel ya da Word formatında ziyaretçilere sunuluyor. Her ne kadar İMKB’deki tüm iş ve işlemler gelişmiş teknolojik altyapıyla yapılıyorsa da bu gelişmişliğin web sitesinde yansımamış oluşu çok acı.”

Para piyasalarıyla pek ilgili olmadığım için genelde ziyaret etmediğim bir site İMKB. Bugün bir nedenle İMKB sitesine girdiğimde, sitenin yenilendiğini ve hem görsel hem de teknolojik olarak bir gelişme içinde olduğunu gördüm. Emeği geçenleri kutluyorum.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Bediüzzaman'ın evi sanal âlemde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir