Shadow

Oyuna keyif kat | Pusat Clutch Gamepad incelemesi

PusatClutchGamepadReview

MELİH BAYRAM DEDE

Monster Notebook, oyun ekosistemini yeni aksesuarlarla zenginleştirmeye devam ediyor. Şirketin bu kez sürprizi Pusat Clutch adlı Gamepad oldu. Çoklu platform desteğine sahip bu ürün oldukça başarılı. Gelin şimdi Pusat Clutch adlı bu Gamepad’in neler sunduğuna birlikte bakalım.

Kutudan neler çıkıyor?

Ürünün kutu içeriğine baktığımızda, gamepad, 1 metre uzunluğunda USB Type-C şarj kablosu, telefon takmak için aksesuar, yedek bir D-Pad ve cihazın içine konumlandırılmış olan 2.4 Ghz nano alıcı çıktığını görüyoruz.

Tasarımı çok şık

Tasarım tarafına geldiğimizde tutuş hissiyatı iyi olan ve kaliteli bir izlenim veren bir ürünle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Bu oyun kolunun tasarımı, telefon tutucusu takılmadığı anlarda kapatılan özel bir kapağa sahip. Böylece daha derli toplu bir görüntü veriyor.

Ayrıca 2.4 Ghz’lik nano alıcıyı kullanmadığınız zamanlarda bu kapağın arkasındaki mıknatıslı yuvasında saklayabiliyorsunuz. Bu da alıcının kaybedilmesi gibi riskleri önlediği için güzel düşünülmüş bir incelik.

Değiştirilebilir D-Pad tuşu

Değiştirilebilir D-Pad tuşu ve her biri farklı renklerde olan aksiyon tuşlarıyla kişiselleştirilebiliyor olması büyük avantaj. Pusat Clutch Gamepad, X-A-Y-B tuşlarında bulunan RGB led göstergeleri sayesinde hem şık hem keyifli bir oyun deneyimi sağlıyor.

Cihazda, Nintendo Switch ve PC için titreşim sensörü, Nintendo Switch içinse hareket sensörü teknolojisi destekleniyor. Titreşimli geri bildirim özelliği, Turbo Modu ile birleştiğinde Pusat Clutch Gamepad ile daha gerçekçi bir oyun deneyimi elde etmek mümkün oluyor.

Desteklediği platformlar

Bu oyun kumandası çoklu platform desteğine sahip. Yani bu kumandayı Android işletim sistemli telefonunuz, bilgisayarınız ve televizyonunuz ve Nintendo Switch oyun konsolunda oyun keyfi yaşamak için kullanabiliyorsunuz.

Akıllı telefonunuzu bu oyun koluna tutturmak için kutuda gelen aksesuarı kullanabiliyorsunuz. Bu sayede tek başına mobil bir oyun konsoluna sahipmişsiniz gibi bir hissiyat veriyor. Dilerseniz telefonu bu aksesuarla masaya koyup, oyun kolundan ayrı olarak da kullanma şansınız var.

Bağlantı seçenekleri

Çift kablosuz denetleyici özelliğine sahip olan Pusat Clutch Gamepad, 2.4 Ghz nano alıcı ve Bluetooth ile kablosuz bağlantı kuruyor ve gecikmesiz oyun deneyimi sunuyor.

Pusat Clutch, Bluetooth teknolojisi sayesinde kaynak cihazla arasında 10 metreye kadar mesafe olsa bile oyunda kalmanızı sağlıyor.

Kurulumu çok kolay

Pusat Clutch’ı bilgisayarınızla eşleştirmek için Home tuşu ile Y tuşuna bir süre aynı anda basmanız gerekiyor. Home tuşu mavi renkte yanıp sönmeye başladığında bluetooth ile eşleştirmeye hazır demektir.

Bilgisayarınızda bluetooth ayarlarına girerek, “Cihaz ekle”ye tıklayarak, Xbox Wireless Controller olarak eşleştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızda bluetooth desteği yoksa, ürünle gelen USB alıcıyı kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonda eşleştirme için de Home tuşu ile B tuşuna bir süre aynı anda basarak eşleştirme modunu aktif edebilirsiniz. Ardından telefonunuzun bluetooth ayarlarından Pusat Clutch Gamepad adını bulup, eşleştirmeyi tamamlayabilirsiniz.

En heyecanlı anlar için hassas ayar

FPS oyunlarında tetik, yarış oyunlarda gaz ve fren olarak kullanılan LT (Sol Tetik) ve RT (Sağ Tetik) tuşları, potansiyometre özelliğine sahip. Böylece Pusat Clutch Gamepad bu tuşlara uygulanan farklı kuvvetleri farklı şekillerde işliyor. Bu da yarış oyunlarında istediğiniz kadar gaza ya da frene basabileceğiniz anlamına geliyor.

Turbo Modu avantajı

En zorlu oyun anlarında önemli bir yardımcın var: Turbo Modu. Turbo moduyla birlikte en heyecanlı anlarda tek bir hareketinle istediğin komboyu gerçekleştir.

Oyunda iyi performans

Pusat Clutch Gamepad’i telefon ve bilgisayarda oyun oynayarak test ettim. Her iki platformda da oldukça keyifli bir oyun deneyimi sunduğunu söyleyebilirim. Üründe RGB aydınlatma ve titreşim özellikleri olması kullanıcı deneyimini ileriye taşıyor.

Batarya ömrüyle iddialı

Dahili 700mAh batarya ile gelen ve USB C-Type girişiyle hızlı şarj edilebilen bu oyun kumandası tek şarjla 12 saat kullanım ömrü sunuyor. Cihaz, 5 dakika kullanılmadığında otomatik olarak uyku moduna geçerek, enerji tasarrufu sağlıyor.

Yeniden aktif hale geçirmek için Home tuşuna basmanız yeterli oluyor. Batarya ömrünü uzatmak için isterseniz, XYAB tuşlarının aydınlatmasını kapatabiliyorsunuz.

Renk seçenekleri ve fiyat

Pusat Clutch Gamepad, yeşil ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçenekleriyle piyasada yer alıyor. Ürünün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 899 TL. Ürün karşılaştırma sitelerine bakarak daha rekabetçi fiyatlar bulabilirsiniz.

Oyunseverlerin ilgisini hak edecek bir ürün

Sonuç olarak Pusat Clutch Gamepad, oyunseverlerin ilgisini hak edecek başarılı bir ürün olmuş. Eğer şu sıralar bir gamepad satın almayı düşünüyorsanız, uygun fiyatla piyasaya sunulan bu ürün, seçenekleriniz arasında mutlaka yer almalı.

Pusat Clutch Gamepad incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir