Oracle, Virtual Iron’ı satın alıyor

Sunucu sanallaştırma yönetimi yazılımı üreticisi Virtual Iron’ın Oracle bünyesine katılması, kurumlara daha geniş kapsamlı ve dinamik bir kaynak yönetimi sağlayacak. 

Oracle, sanallaştırılmış veri merkezlerinde dinamik kaynak ve kapasite yönetimi sağlayan, sunucu sanallaştırma yönetimi yazılımı üreticisi Virtual Iron Software, Inc.’i (Virtual Iron) satın alacağını açıkladı.

Virtual Iron’ın teknolojisi ile Oracle VM’in ölçeklenebilir, yüksek performanslı sunucu sanallaştırma çözümünün bir araya gelmesi sayesinde, tüm yazılım altyapısına yönelik olarak daha geniş kapsamlı ve dinamik bir kaynak yönetimi sağlanması hedefleniyor.

Böylece kurumlar daha iyi kapasite kullanımı ve iyileştirilmiş sanal sunucu konfigürasyonu gibi avantajlardan yararlanacaklar. Aynı zamanda da kurumsal yazılımlarında geliştirilmiş görünürlük ve kontrol olanaklarına sahip olacaklar.

Devam eden satın alma işlemiyle ilgili sürecin 2009’un yaz aylarında tamamlanması bekleniyor. Anlaşma tamamlanana kadar şirketler bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecekler. Anlaşmanın finansal detayları ise açıklanmadı.
 
Konuyla ilgili olarak konuşan Linux ve Sanallaştırma Mühendisliğinden Sorumlu Oracle Başkan Yardımcısı Wim Coekaerts şunları söyledi:

“Hizmet kalitesinden ödün vermeden operasyon masraflarını azaltmanın ve yeşil BT stratejilerini desteklemenin bir yolu olan sanallaştırmaya yönelik talep, endüstri trendleri doğrultusunda artış gösteriyor. Virtual Iron’ın katılımıyla birlikte Oracle, kurumların sunucu kapasitelerini daha dinamik bir şekilde yönetmelerini ve enerji tüketimlerini optimize etmelerini sağlayacak. Oracle’ın geniş kapsamlı kurumsal yazılım yönetimi sağlama stratejisine paralel bir biçimde gerçekleşen bu satın alma, uygulama servisi seviyelerinin daha etkin şekilde yönetilmesine de olanak tanıyacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir