Onunla gurur duyabilirsiniz!

Dünya genelindeki ekonomik yavaşlamaya karşın Silikon Vadisi kökenli Türk Şirketi GROU.PS, 1 milyon kullanıcı çıtasını aştı ve insanlar arasında köprü oluşturma yeteneğini kanıtlayarak ciddi yatırımların hedefi oldu!

Silikon Vadisi’nde kurulan ve Bireylerin, sivil toplum kuruluşlarının ve küçük işletmelerin çevrimiçi (online) platformlar kurmalarını sağlayan Türk şirketi GROU.PS hızlı büyümesini sürdürüyor. Kısa zamanda dünya genelinde adını duyuran GROU.PS kayıtlı üye sayısında 1 milyon rakamını geçtiği gibi tekil ziyaretçi oranını her ay %25 artırarak internet trafiğinde ciddi bir başarı kaydetmiş bulunuyor.

Artan internet trafiğinin bir sonucu olarak şirket aylık toplam -600 TB bant genişliği kullanmaya başladı ve bu da Wikipedia’nın 2008 yılındaki rakamlarına eşdeğer bir rakam olarak ortaya çıkıyor. Artan maliyetin şirketi yeni bir ekonomi modeli bulmaya yönlendirmesi üzerine GROU.PS, sosyal ağ alanında bir ilke imza atarak, ‘kendi ağını kendin kur’ modeliyle bir abonelik sistemi oluşturdu.

GROU.PS CEO’su Emre Sokullu (26), şu ana dek bu sistemle ilgili aldıkları verilerin son derece olumlu olduğunu belirtiyor ve sosyal ağ üzerindeki oyun ağlarının da bu olumlu sonuçlara katkıda bulunduğunu ifade ediyor.  Bu büyümeyi kalıcı kılmak isteyen şirket, en büyük yatırımcısı olan Golden Horn Ventures‘dan büyük bir yatırım alarak A Serisinde 2 milyon doları geçmiş bulunuyor.

40.000 gruba ulaşan GROU.PS, halihazırda çok yüksek bir büyüme hızına sahip. GROU.PS’un kısa zaman içinde şimdikinden de  yoğun bir trafiğe ulaşacağı görülüyor. San Francisco’daki merkezinin yanı sıra İstanbul’da da ofisi bulunan şirketin kurucu ve CEO’su Emre Sokullu geleceğe dair görüşlerinde oldukça ümitli:

“Gerek DNA’mız ve gelir paylaşımımız gerekse açık kaynak ve yenilikçi kültürümüz, çok hızlı bir şekilde yol kat etmemizi sağlayacak ve rekabetin kendisinden de hızlı büyüyeceğiz. Wiki, sohbet, puan & ödül sistemini kullanan ve bu alana aboneliği de dahil eden ilk şirket olarak yeniliklerimizin süreceğine ve kullanıcılarımız açısından büyük bir fark yaratacağımıza inanıyoruz.”

San Francisco’daki merkezinin yanı sıra Türkiye ve Ukrayna’daki geliştirme ofisleriyle GROU.PS, bir sosyal gruplaşma sağlayıcısı. GROU.PS, kullanıcılarının video, sohbet, müzik, alt gruplar, takvim, bloglar ve wiki gibi sosyal modüller aracılığıyla kurulan sosyal web siteleri oluşturmalarını sağlıyor. Kullanıcı dostu özelleştirme araçlarıyla kullanıcıların logolarını sergileyebilmelerine, diledikleri şekilde görünmelerine imkân veriyor. Sitenin bir milyondan fazla kayıtlı üyesi bulunuyor. 40.000 gruba ulaşan sitenin kullanıcı trafiğinin yüzde 25’i ABD, yüzde 40’ı Avrupa, yüzde 17’si ise Brezilya üzerinden gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir