Shadow

Öne çıkan akıllı bileklik modelleri

akıllı bileklik

Sağlıklı bir hayat için hareketli bir yaşantıya sahip olmak gerekiyor. Attığınız adımları takip etmenin, kendinizi her geçen gün daha fazla adım atmak için motive etmenin, hedefinizi takip etmenin yolu da teknolojiden geçiyor. Bunun için en pratik ve ekonomik ürün ise akıllı bileklikler.

MELİH BAYRAM DEDE

Sağlıklı bir yaşam için aktivitelerimizi raporlamak ve ona göre kendimize çekidüzen vermemiz şart. Uzmanlar günde en az 10 bin adım yürümeyi öneriyor. Günlük olarak attığımız adım sayısı, nabız, harcadığımız kalori, stres seviyesi, uyku kalitesi ve kanımızdaki oksijen değeri gibi temel verileri kaydetmek için akıllı bileklik sahibi olmak yeterli. Akıllı bileklikler, akıllı saatlere oranla daha uygun fiyat seviyesinde ürünler olmaları nedeniyle, her zaman cazip bir elektronik oyuncak. Bu kategorideki ürünler akıllı bant olarak da adlandırılıyor.

Sağlık verilerimiz cep telefonumuzda

Akıllı bileklikler, akıllı telefonumuzla eşleştiriliyor ve yükleyeceğimiz mobil uygulaması içerisinde bize tüm verileri sunuyor. Bu veriler sayesinde geçmişe dönük aktivitelerimizi kontrol edebiliyoruz. Örneğin son bir hafta içinde günlük attığımız adım ortalaması, yine hafta içinde ortalama uyku süresi gibi verilere bakarak, bu oranlar düşükse, gelecekte dikkat etmemiz gerektiğini anlayabiliyoruz. Uyku takibi desteği bulunan akıllı bileklikler, uyku kalitemizin iyileştirilmesi için bize önemli veriler sunuyor ve önerilerde bulunuyor.

Her platformda sorunsuz çalışıyor

Kullandığımız akıllı telefonun marka ve modeli ne olursa olsun, iOS ve Android uygulama seçenekleri bulunduğundan akıllı bileklikler her cihazda sorunsuz çalışıyor. Akıllı bilekliklerin bazı modellerinde yerleşik olarak GPS desteği bulunurken, bazı modeller ise konum belirlemek için akıllı telefona ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle akıllı bileklikleri mobil uygulamayla kullanmak daha mantıklı. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı akıllı bileklik modeli öneriyor ve formda kalmanıza katkı sağlamak istiyorum. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım:

HUAWEI Band 7 Akıllı Bileklik

Günlük aktivitelerinizi raporlamak için kullanabileceğiniz HUAWEI Band 7 model akıllı bileklik, 1.47 inç AMOLED ekrana sahip. 194 x 368 piksel çözünürlüğünde görüntü sunan dokunmatik ekran, kaydırma ve dokunma hareketlerini destekliyor. Bu sayede bilekliğinizi daha kolay kontrol edebiliyorsunuz. İvmeölçer, jiroskop ve optik kalp atış hızı sensörüne sahip olan HUAWEI Band 7, 5ATM seviyesinde suya dayanıklı. Bu sertifikalı cihazlar, ISO standardı 22810:2010 kapsamında 50 metre su geçirmezlik derecesine sahip. Bu da havuzda veya denizde yüzmek gibi sığ su aktiviteleriniz için HUAWEI Band 7 model akıllı bilekliği kullanılabileceğiniz anlamına geliyor. HUAWEI Band 7 model akıllı bilekliğin, yeşil, siyah ve pembe altın renk seçenekleri mevcut.

İlginizi çekebilir:  Mac OS X Leopard artık Türkçe

XIAOMI Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Önceki modellere göre daha geliştirilmiş, 1,1 inç’lik ekranıyla, gelen arama, mesaj ve uyarıların daha kolay görülebilmesini sağlayan XIAOMI Mi Band 5 akıllı bileklik, 11 farklı spor modunu destekliyor ve 24 saat aktivitelerinizi raporluyor. Akıllı kalp atış hızı izleme özelliğiyle olağan dışı sağlık durumlarında kullanıcısını bilgilendiren ve uyarılarda bulunan XIAOMI Mi Band 5, kalp atış hızı normalden çok yüksek olduğunda titreşimli olarak uyarı veriyor. Uyku takip özelliğindeki iyileştirmeler sayesinde daha fazla doğruluk oranına kavuşan XIAOMI Mi Band 5, uyku düzeninizi takip edip, raporluyor ve uyku kalitenizin iyileştirilmesi için size destek oluyor. Farklı zevkleri dikkate alarak tasarlanan XIAOMI Mi Band 5, altı farklı renk seçeneğiyle vitrine çıkıyor.

SAMSUNG Galaxy Fit2 Akıllı Bileklik

Gün boyu size eşlik etmeye aday olan Samsung Galaxy Fit2 akıllı bileklik, aktivitelerinizi sürekli kaydediyor ve bu verileri sağlığınızla ilgili ipuçları elde edebilmeniz için telefonunuzdaki Samsung Health uygulamasında size sunuyor. 11 inç ekranında 70’ten fazla saat kadranı seçeneği sunan Samsung Galaxy Fit2 akıllı bileklik, normal kullanımda pilinin 15 güne kadar dayanabilir olmasıyla iddialı bir ürün. Uyku kalitesi, stres seviyesi gibi verileri takip edebileceğiniz Galaxy Fit2 akıllı bileklik, 5ATM sertifikasına sahip ve 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği mevcut. Bu da ürünü yüzerken bile kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak yüksek basınçlı sularda (Örneğin dalış gibi) kullanılması tavsiye edilmiyor.

FITBIT Inspire 2 Akıllı Bileklik

Kalp atış hızı, kalori yakma, uyku aşamaları, dinlenme sırasında kalp atış hızı ve pek çok önemli veriyi raporlayan FITBIT Inspire 2 akıllı bileklik, o anki aktivitenizi otomatik olarak algılayarak kaydediyor. Koşu, bisiklet, ağırlık, yoga ve daha birçok aktivite ile egzersize ilişkin canlı istatistikleri akıllı bileklikten görebilirsiniz. Daha detaylı istatistikleri, telefonunuzdaki Fitbit uygulamasıyla inceleyebilirsiniz. Her gece ne kadar uyuduğunuzu, hafif, derin ve REM uyku evrelerinde geçirdiğiniz süreyi otomatik olarak izleyen FITBIT Inspire 2, üç eksenli ivmeölçer, optik kalp atış hızı monitörü ve titreşim motoruna sahip. 50 metreye kadar su geçirmezliği bulunan ürün, normal kullanımda 10 güne kadar pil ömrü vadediyor.

TCL 30 SE akıllı telefon incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir