Öğrencilerin güvenliği için dijital takip

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’e bu hafta, GPS ile Öğrenci ve Taşıma Servis Takip Sistemi TURKSERTAK’ı geliştiren Desnet Yazılım’dan Yönetici Ortağı Ömer Ekinci konuk oluyor.

Ekinci programda, TURKSERTAK sistemiyle, öğrencilerin evden çıktığı andan itibaren internet üzerinden takip edilebildiğini ve okula gidene kadar öğrenci servisinin kurallara uyup uymadığının denetlenebildiğini anlatıyor.

TURKSERTAK sisteminin, bugün Türkiye’deki pek çok okul yönetimi tarafından, öğrencilerin güvenliği açısından tercih edilen bir çözüm olduğunu vurgulayan Ekinci, projenin, Türk mühendislerinin emeğinin bir ürünü olduğunu da hatırlatıyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, medya devi Rupert Murdoch’un, internet üzerinde gazete okumayı ücretlendireceğini açıklaması, mobil telefon trafiğinin yüzde 2 artarak 22,9 milyar dakikaya ulaşması ve CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Facebook’u kapatma girişimi var.

Haftanın sitelerinde ise, Türkiye’nin ilk 3G üzerinden canlı yayın yapan internet TV uygulaması Siyah Koltuk ve keyifli iş ilanlarıyla beklenmedik iş teklifleri sunan sitesi Şu İşe Bak tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, dünyayı kurtarmaya soyunmuş sevimli bir farenin kahramanı olduğu G-Force adlı oyun ile ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Planet’ten üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ 15.25’TE TVNET’TE!..

Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler için: http://www.techno-logic.tv/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir