Shadow

Öğrenciler için taşınabilir bilgisayar önerileri

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimin çoğunlukla uzaktan gerçekleştiği günümüzde, öğrencilerin evlerinde kullanabilecekleri bir bilgisayar sahibi olmaları kaçınılmaz. Bu yazıda öğrenciler için taşınabilir bilgisayar seçenekleri öneriyorum.

taşınabilir bilgisayar

MELİH BAYRAM DEDE

Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte en çok talep gören teknolojik ürünlerin başında taşınabilir bilgisayarlar geliyor. Özellikle uzaktan eğitim gören öğrenciler için bilgisayar vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında. Her ne kadar akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar bir ölçüde ders takibi için kullanılır olsa da, iş ders araştırma ve ödev yapmaya geldiğinde, taşınabilir bilgisayarın yerini başka hiçbir şey tutmuyor.

Her bütçeye göre farklı ürünler mevcut

O nedenle bu haftaki MediaTrend yazımda, MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan taşınabilir bilgisayar seçeneklerini inceledim ve hem farklı ihtiyaçlara cevap veren hem de farklı fiyat seçenekleriyle ebeveynlere farklı alternatifler sunan bir satın alma listesi hazırladım. Hazırsanız hemen fiyat/performans olarak öne çıkan taşınabilir bilgisayarı alternatiflerini incelemeye başlayalım:

CASPER C350 taşınabilir bilgisayar

Öğrenciler için bilgisayar satın almaya gelince ekonomi öne çıkıyor. Satın alacağınız bilgisayarın hem öğrencinin işine yaraması hem de aile bütçesini zorlamaması gerekiyor. Casper’ın C350.4000-4C00E model taşınabilir bilgisayarı en çok talep gören ürünler arasında ilk sırada yer alıyor. 1366×768 piksel (HD Ready) görüntü veren 14 inç ekran, Intel N4000 GeminiLake Celeron işlemci, 4GB RAM, 120GB SSD ve Windows 10 işletim sistemiyle birlikte gelen bu ürün, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede.

ACER Swift1 taşınabilir bilgisayar

Size önereceğim ikinci bilgisayar ACER firmasının Swift1 modeli. Fiyat avantajı nedeniyle en çok ilgi gören taşınabilir bilgisayar modelleri arasına girmeyi başaran ürün, 1920X1080 piksel (Full HD) görüntü veren 14 FHD inç ekran, Intel Pentium N5000 işlemci, 4GB RAM, 128GB SSD ve Windows 10 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Öğrencilerin güvenliği için yerleşik parmak izi okuyucusu da bulunan Acer Swift1, monitörü 178 dereceye kadar olan tüm açılardan net bir şekilde görüntülemeye imkân veren IPS panele sahip.

HP 8BM99EA taşınabilir bilgisayar

Daha büyük ekranlı bir öğrenci bilgisayarı arıyorsanız HP firmasının 8BM99EA model bu ürününü tercih edebilirsiniz. 15.6 inç boyutundaki ekranında 1366×768 piksel (HD Ready) görüntü sunan bu ürün, Intel’in Core i5-10210U işlemcisinden güç alıyor. NVIDIA GeForce MX110 2GB GDDR5 bağımsız grafik kartına sahip olan bu bilgisayarda, 8GB RAM, 256GB SSD ve Windows 10 işletim sistemi tercih edilmiş. HP’nin bu taşınabilir bilgisayarında kablosuz bağlantı teknolojisine ek olarak tümleşik ethernet (10/100/1000 GbE LAN) mevcut.

LENOVO IdeaPad 3 taşınabilir bilgisayar

Size önereceğim son taşınabilir bilgisayar seçeneği LENOVO firmasının IdeaPad 3 modeli. 14 inç ekrana sahip olan bu ürün 1920×1080 piksel (Full HD) görüntü sunuyor. Intel Core i5 işlemciden güç alan bu üründe, 8GB RAM ve veri depolama için 256GB SSD bulunuyor. Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi yüklü gelen LENOVO’nun IdeaPad 3 modeli, Intel firmasının UHD Graphics tümleşik ekran kartını içeriyor.

Otomobilde telefonunuzu kablosuz şarj edin | Celly Pro Mount incelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir