Shadow

Ofisinizi nasıl alırsınız?

Microsoft’un Office 365 yazılımı aylık veya yıllık ödeme seçenekleriyle kullanılabiliyor. 5 bilgisayara yüklenebilen Office 365 Ev sürümünün yıllık ücreti 279,99 TL

office365

Microsoft’un ofis yazılımı Office 365, dünyada en çok kullanılan yazılımlardan biri. Ancak ciddi bir maliyeti var. Microsoft Store’a baktığımızda, 5 bilgisayara yüklenebilen Office 365 Ev sürümünün yıllık ücretinin 279,99 TL olduğunu göreceksiniz.

KULLANDIĞIN SÜRECE ÖDE

Dilerseniz, yazılımı aylık 29,99 TL ödeyerek de kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Bir bilgisayara yükleme hakkı veren Office 365 Bireysel sürümünün yıllık ücreti 179,99 TL. Aylık ödemek isterseniz her ay 17,99 TL ödemeniz gerekiyor.

acikofis

4 yıl geçerli, 2 bilgisayara yüklenebilen Office 365 Üniversite sürümü ise 229,99 TL’den edinilebiliyor. Bu sürümde aylık taksitlendirme olmadığı görülüyor. Özetlediğim bu üç ofis sürümünü kullanmak için Microsoft’a kullandığınız sürece (ömür boyu) ödeme yapmak zorundasınız.

BİR KERE ÖDE PAKETİ

Son seçenek ise, sadece bir bilgisayara kurulabilen Office Ev ve Öğrenci 2016 sürümü. Bu sürümün bedeli ise 399,99 TL. Sadece bu sürüm, (eski günlerdeki gibi) bir kez alındıktan sonra aylık ya da yıllık ödeme gerektirmiyor. Daha fazla bilgi için: https://products.office.com/tr-tr/products

Alternatifsiz değilsiniz

libreoffice

  • Ücretsiz kullanabileceğiniz ilk alternatif, LibreOffice. Belge Vakfı (The Document Foundation) tarafından “Özgür Ofis Yazılımı” sloganıyla geliştirilen LibreOffice’i, tr.libreoffice.org‘dan ücretsiz indirebilirsiniz. LibreOffice paketinde, kelime işlemci,hesap tablosu, sunu, çizim, veritabanı gibi yazılımlar mevcut.

googledocs

  • İkinci ücretsiz ofis alternatifi ise Google Dokümanlar. docs.google.com adresinden ulaşabileceğiniz Google Dokümanlar servisinde, tıpkı Microsoft Office ya da Libre Office’te olduğu gibi kelime işlemci, hesap tablosu, sunu gibi çalışmalarınızı hiçbir maliyete katlanmaksızın özgürce yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir