Shadow

Ödüllü OpenStage Türkiye’de

Siemens EC tarafından ofis kullanımına yönelik olarak geliştirilen OpenStage telefonlar standarttan gelişmişe doğru dört farklı modeli ile Türkiye pazarına sunuluyor. Siemens’in açık iletişim ve çoklu protokol vizyonunun çok önemli bir parçası olan OpenStage, devrim niteliğindeki yeni tasarımı ile PC işlevselliğiyle kolay kullanımı birleştiriyor.

GSM, internet ve kablolu masaüstü telefonun özelliklerini birleştiren OpenStage mobil iletişimin kolaylığını masa üstüne taşıyor. OpenStage , kurumların iş akışlarını kolaylaştırmak ve verimliliği arttırmak amacıyla birbirinden uzak iletişim sistemlerini en çok kullanılan ofis cihazı olan telefon üzerinde birleştiriyor.

OpenStage telefonlar son dönemin en popüler açık haberleşme protokolü olan SIP sayesinde kablolu ve kablosuz IP haberleşme ortamlarına bağlanabiliyor. Cihaz, Java, HTML, WML ve XML’i de desteklediğinden kendi yazılımlarını geliştirmek isteyen kurumların iş uygulamalarının bir parçası haline de getirilebiliyor.

OpenStage’in TouchGuide isimli dokunmatik, yuvarlak menü gezinme tuşu, arayüzlerin kullanımını kolaylaştırıyor. TouchSlider adlı dokunmatik ses tuşuyla ahize, zil sesi ve hoparlör sesini kontrol edebilen kullanıcı, adres defteri, sesli posta, konferans ve hızlı arama gibi uygulama ve özelliklerin önceden programlanabildiği dokunmatik tuşları da kullanılabiliyor.

OpenStage sayesinde ahizesiz sesli arama yapılabiliyor, özellikle konferans görüşmeleri için geliştirilmiş yüksek ses kalitesine sahip hoparlörü sayesinde aynı anda çok sayıda görüşme gerçekleştirilebiliyor.

OpenStage masa telefonları, dahili Bluetooth desteği sayesinde, kulaklık kullanarak ahizesiz konuşma, V.Card değişimi sayesinde uyumlu mobil cihazlarla adres defteri paylaşma olanağı da sunuyor.

Cihazın USB portu, adres defteri gibi kişisel bilgileri yedeklemeyi ve WLAN adaptörü kullanarak kablosuz ağlara bağlanmayı mümkün kılıyor. OpenStage network desteği sayesinde, LDAP kullanarak kurumsal adres defterlerine erişilebiliyor, XML sayesinde ortak adres defterlerine entegre edilebiliyor.

PC, mobil cihazlar veya PDA’ler üzerinde çalışan Java tabanlı uygulamalar çok kolay bir şekilde OpenStage telefonlara aktarılabiliyor. Cihaz, HTML kullanılarak, zaman çizelgesi, takvim veya açık telefon defterleri gibi uygulamalar için arayüz olabiliyor. WML desteği sayesinde, trafik bilgileri gibi mobil telefonlar için hazırlanan birçok uygulama ile uyumlu olan OpenStage, XML desteğiyle de sınırsız sayıda kullanıcı için bina kontrol sistemleri, ‘hazır olduğunda bildir’ tarzında herhangi bir koşulu izleyen uygulamalar için arayüz olarak kullanılabiliyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir